Gdzie leżą Sycowice

Sycowice leżą w województwie lubuskim, w powiecie zielonogórskim, w najbardziej na północ wysuniętej części Gminy Czerwieńsk, która wraz z całym powiatem krośnieńskim stanowi północną granicę Dolnego Śląska. Z lotu ptaka postrzegane są jako niewielka miejscowość położona w pradolinie Odry, wśród malowniczych pachnących żywicą lasów w otulinie Grażyńskiego Parku Krajobrazowego.

Do Sycowic możesz dojechać dobrą asfaltową drogą ze Świebodzina przez Chociule, Radoszyn, i Skąpe a z Sulechowa przez Kije, Pałck i również przez Skąpe. Jadąc z zachodu od strony przejść granicznych w Słubicach czy Gubinie, musisz kierować się na Krosno Odrzańskie a stamtąd już tylko 16 km na wschód. Są to stare trakty komunikacyjne handlarzy, rzezimieszków i od wieków przemieszczających się tędy wojsk.

Sycowice są starą wsią o której wspominają pierwsze zapiski już z roku 1435, chociaż najbardziej prawdopodobna data ich powstania to rok 1305-1308 jako nadanie gruntów Zakonowi Joanitów. Sycowice posiadają swoją bogatą historię i ciekawych ludzi o których piszemy na internetowej stronie sycowice.net

Jeśli szukasz spokoju, wyciszenia i kontaktu z naturą przyjeżdżaj do nas. Spotkasz tu życzliwych ludzi, w pobliskich jeziorach nałapiesz ryb a w otaczających lasach nazbierasz całe kosze grzybów. Możesz skorzystać także z pobliskich wędkarskich łowisk komercyjnych z pięknymi karpiami czy pstrągami.

Zobaczysz żurawie spacerujące po łąkach i niczym w sienkiewiczowskiej powieści usłyszysz ich niesamowity klangor. Usłyszysz też poświstywanie skrzydeł przelatujących łabędzi i chwytający za serce krzyk dzikich gęsi odlatujących do ciepłych krajów. Widok leśnej zwierzyny: saren, dzików, danieli i jeleni jest dla nas codziennością. Przyjeżdżaj do nas, a będziesz mile widzianym gościem.

Zobacz mapę

Google Street View

 

Jesteśmy wszędzie tam, gdzie możesz nas szukać – również w twoich ulubionych serwisach. Nieobce nam też mikroblogowanie, dzięki któremu porcję wiadomości znajdziesz bezpośrednio na swoim profilu.

sycowice

Nasz serwis wykorzystuje pliki "cookie". W przypadku braku zgody prosimy opuœścić stronę lub zablokować możliwośœć zapisywania plików "cookie" w ustawieniach przeglądarki.