Drukuj artykuł Drukuj artykuł

Kropelki życia…

łopatacze 3 003źródło zdjęcia: Cezary Woch

Są kropelki niewielkie srebrną nitką utkane otulone w pajęczynach wiszą firaneczki białe. Inne biegną z deszczem siadają na kwiatach, trawach układają się w kałuże, zanikają z wiosennym słońcem. Są kropelki z życiem związane mądrością korzeni zapadają głęboko, radość budują, swoją pieszczotą, lekkie jak motylek, zatrzymane w albumach lat minionych są chwilą, wspomnieniem szalonym. Zaufaniem, skromnością duszy, puzzle układają, barwą wiosny, jak kamień rzucone w serc głębinę, zataczają szerokie kręgi. Człowiek,potrzebuje do szczęścia jedynych kropelek życia, drugiego człowieka.

Anka Łęcka. Poetycka Grupa Eliksir

Drukuj artykuł Drukuj artykuł

Jeden komentarz do artykułu “Kropelki życia…”

  1. Anka

    Bardzo dziękuję,za udostępnienie kolejnego Mojego wiersza.Cieszę się,ze tu wśród wspaniałych Ludzi,których karty życia czytam,mogę zaprezentować swoją poezję.
    Ten wiersz powstał pod wpływem przeżyć.Człowiek nie jest w sobie tak doskonałym,by nie potrzebował drugiego człowieka.Razem iść w stronę słońca,mieć prawdziwych przyjaciół-tego WAM życzę.Pozdrawiam z szacunkiem Anka.
    Pozwolę dodać te słowa”Antoine de Saint-Exupéry

    Człowiek ma dar kocha­nia, lecz także dar cierpienia.”

Komentarz wyraża opinie wyłącznie jego autora. Redakcja portalu sycowice.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Skomentuj artykuł

Nasz serwis wykorzystuje pliki "cookie". W przypadku braku zgody prosimy opuœścić stronę lub zablokować możliwośœć zapisywania plików "cookie" w ustawieniach przeglądarki.