Drukuj artykuł Drukuj artykuł

Jasełka w kościele w Sycowicach

jasełka

źródło zdjęcia: Elżbieta Wereszczyńska

Dzisiaj w Betlejem, dzisiaj w Betlejem wesoła nowina, Że Panna czysta, że Panna czysta porodziła syna. Chrystus się rodzi, nas oswobodzi, Anieli grają, Króle witają, Pasterze śpiewają, bydlęta klękają, cuda, cuda ogłaszają. Maryja Panna, Maryja Panna Dzieciątko piastuje i Józef Święty i Józef Święty Ono pielęgnuje. Chrystus się rodzi, nas oswobodzi, Anieli grają, Króle witają, Pasterze śpiewają, bydlęta klękają, cuda, cuda ogłaszają. Tradycyjnie w okresie świąt Bożego Narodzenia, w kościele p.w. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Sycowicach, dzieci ze świetlicy wiejskiej przedstawiły jasełka bożonarodzeniowe dla społeczności lokalnej. Młodzi aktorzy przybliżyli historię narodzin Bożej Dzieciny przeplatając je kolędami śpiewanymi wspólnie z licznie zebranymi parafianami. Widzowie oglądając przedstawienie mogli przenieść się w atmosferę panującą w Betlejem. Maryja z Józefem, Pasterze, Anioły a także inne postacie wprowadziły w świat znanych wszystkim wydarzeń. Jasełka zakończyło przesłanie skierowane do wiernych, będące wyrazem wielkiej miłości i radości z narodzenia Pana. Widowisko wzbogaciło Eucharystię.

Elżbieta Wereszczyńska

Drukuj artykuł Drukuj artykuł

Jeden komentarz do artykułu “Jasełka w kościele w Sycowicach”

  1. Cezary

    Pani Elu, dziękuję za trud który Pani włożyła w piękne przedstawienie historii Narodzenia Pańskiego. Dziękuję za godziny prób i za zachęcanie dzieci do występów po to, aby wzbogacić liturgię i po to, aby ludzie stawali się lepszymi… Dziękuję również małej artystce która pięknie zagrała kolędę na prostym flecie – to nietypowe dla Sycowic… .
    Sołtys Sycowic i Radny Rady Miejskiej w Czerwieńsku

Komentarz wyraża opinie wyłącznie jego autora. Redakcja portalu sycowice.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Skomentuj artykuł

Nasz serwis wykorzystuje pliki "cookie". W przypadku braku zgody prosimy opuœścić stronę lub zablokować możliwośœć zapisywania plików "cookie" w ustawieniach przeglądarki.