Drukuj artykuł Drukuj artykuł

Cezary Marek Woch – kandydat do Rady Miejskiej Czerwieńska

Cezary Marek Woch

źródło zdjęcia: Cezary Woch

Komitet Wyborczy Wyborców Piękne Zaodrze przedstawia najlepszego kandydata na radnego Gminy Czerwieńsk z okręgu Wyborczego nr 14 obejmującego: Będów, Bródki i Sycowice. Dominującą ideą kandydata jest: „ Zrównoważony rozwój gminy i sprawiedliwy podział środków finansowych po obu stronach Odry”. Cezary Marek Woch jest: - absolwentem Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie, - sołtysem Sycowic, - radnym obecnej kadencji, - autorem unikalnych wspomnień mieszkańców Zaodrza „Drogi do domu..”, - inicjatorem sprowadzenia żubrów do Sycowic, - hodowcą danieli łownych, - propagatorem rozwoju turystyki na Zaodrzu „Przejażdżki Konne”, - współtwórcą unikalnej wiejskiej strony internetowej: sycowice.net, - autorem licznych artykułów zamieszczanych na powyższej stronie i w miesięczniku „U Nas”, Skuteczny w działaniu, świetny organizator, orędownik nadrobienia cywilizacyjnych zapóźnień Zaodrza: budowy kanalizacji, dróg, chodników , ścieżek rowerowych i infrastruktury turystycznej. Po wygranych wyborach deklaruje ścisłą współpracę z radnymi Wspólnoty Samorządowej /www.wspolnotaczerwiensk.pl/ i burmistrzem Sławomirem Szostakiem oraz Jego radnymi /http://wybierzburmistrza.wordpress.com/kandydat/.

KWW Piękne Zaodrze

wybory

Tagi: ,

Drukuj artykuł Drukuj artykuł

12 komentarzy do artykułu “Cezary Marek Woch – kandydat do Rady Miejskiej Czerwieńska”

 1. Cezary

  W dniu 9 listopada mieliśmy przyjemność goszczenia na Zaodrzu posła do Parlamentu Europejskiego Pana Marka Gróbarczyka który przyjechał specjalnie z Brukseli aby wesprzeć kampanię wyborczą kandydata na burmistrza Czerwieńska Pana Sławomira Szostaka. Wizyta rozpoczęła się w Sycowicach, następnie w Będowie, Nietkowicach i Bródkach, gdzie miałem przyjemność towarzyszenia obu Panom. Poseł Marek Gróbarczyk w bezpośrednich rozmowach z mieszkańcami miał okazję do zapoznania się z problemami które wydają się nie do rozwiązania: brak kanalizacji i wieczne oddalanie terminu praktycznego rozpoczęcia jej budowy, brak dróg i chodników, bark mostu na Odrze co uniemożliwia swobodne przemieszczanie się w obu kierunkach, kłopoty z komunikacją, a co najważniejsze brak miejsc pracy i „systemu przyciągania” przedsiębiorców. Konsekwencją tego jest emigrowanie młodych ludzi do większych miast i do krajów Europy zachodniej. Starzenie się wsi jest zjawiskiem zauważalnym gołym okiem. Skomentowałem tą sytuacje stwierdzeniem, że jesteśmy „ścianą wschodnią ” na zachodzie kraju… . Europoseł uśmiechając się cierpko zauważył: jest gorzej, bo „ściana wschodnia” ma już program „postawienia jej na nogi”. Zapewnił, że widzi konieczność pilnej pomocy dla naszego regionu i w tej kwestii będzie wspierał burmistrza Sławomira Szostaka. Następna część wizyty miała miejsce na lewym brzegu Odry.

 2. Małgorzata Gdak-Gołębiowska

  W komentarzu do niżej się znajdującego artykułu „Słów kilka o wyborach samorządowych 2014” napisałam parę moich uwag do obywatelskich postaw społeczeństwa i dokonywania mądrych, przemyślanych wyborów w trakcie elekcji samorządowej. To bardzo ważne, abyśmy po pierwsze wogóle poszli do lokalu wyborczego, a po drugie wybrali takich przedstawicieli, którzy będą gwarantami realizacji procesu rozwoju gminy i poszczególnych miejscowości. Skąd taką pewność możemy uzyskać? Czy z deklaracji i programów wyborczych? Z pewnością – też… Ale nie do końca i nie tylko… Człowiek – kandydat na naszego przedstawiciela nie rodzi się w momencie napisania swojego programu wyborczego. Ma za sobą bagaż dotychczasowych doświadczeń życiowych, wykształcenie, niesie ze sobą swoje zaangażowanie i efektywność swoich aktywności pro publico bono. Programy można napisać wszelakie (papier wytrzyma wszystko), ale to, co zrobili w dotychczasowym życiu, jak byli skuteczni i konsekwentni w dążeniu do postawionych celów, jaką wykazywali się empatią wobec środowisk, w których żyją, jakie jest ich morale społeczne, jak byli spostrzegawczy w obserwacji swoich małych ojczyzn, jak byli i są kreatywni w tworzeniu teraźniejszości i z jakim zaangażowaniem potrafią tworzyć wizje przyszłości, a potem, krok po kroku, realizować je z poparciem, wiarą i mandatem zaufania reszty społeczeństwa. Ważne są też możliwości i umiejętności pozyskiwania innych środowisk, czy pojedynczych tzw. centrów wpływów, co poszerza zakres wdrażania w życie projektów istotnych dla reprezentowanych przez siebie środowisk. Że nie wspomnę już o elokwencji i wysokim poziomie kultury osobistej… Jak Państwu się wydaje – czyj profil opisałam powyżej? Myślę, że jak najbardziej prawdziwe są słowa z plakatu wyborczego Pana Cezarego Wocha – „najlepszy kandydat”. I z wielkim zadowoleniem przyjęłam wiadomość o kandydacie na burmistrza Czerwieńska – Panu Sławomirze Szostaku, który poza swoim doświadczeniem ma za sobą również wspomniane wyżej centra wpływów – posiada zaplecze partyjne, a na spotkaniach wyborczych w Gminie towarzyszył mu europoseł Pan Marek Gróbarczyk. Zatem rokowania dla Gminy Czerwieńsk są bardzo budujące, czego z całego serca Wszystkim nam po prostu życzę…
  Z pozdrowieniami – dr Małgorzata Gdak-Gołębiowska

 3. Cezary

  Na wstępie chciałbym podziękować Pani dr Małgorzacie Gdak Gołębiowskiej za wyżej wymienione szczere i prawdziwe słowa. I nie tylko za słowa, ale za zrozumienie celów i zadań których podejmują się nie partyjni aktywiści czy administracyjni urzędnicy, lecz społecznicy, którzy w naszych społecznościach są ich solą. Nie jest to jednak ani proste ani oczywiste, ponieważ często spotykają się oni nie tylko z barierą niewiedzy i obojętności, ale często wręcz z niezrozumieniem, a nawet wrogością. Jedną z najważniejszych przyczyn takiego stanu rzeczy jest niezrozumienie i niedocenianie demokracji i niedojrzałość naszego społeczeństwa do wszelkiego rodzaju działań prospołecznych. Jest to ogromny problem któremu należy poświęcić więcej czasu w bardziej sprzyjających okolicznościach.
  Zaprzyjaźniony Pełnomocnik jednego z KW poinformował mnie o tym jakie metody w ramach „walki wyborczej” stosuje konkurencyjny KW. Wymienię niektóre.
  1. Niszczenie, zaklejanie i kradzież banerów,
  2. Naklejanie dopisków KW na Rzecz Czerwieńska na obwieszczeniach wyborczych,
  3. Kandydatowi na burmistrza Sławomirowi Szostakowi ukradziono tablice rejestracyjne aby uniemożliwić mu poruszanie się po gminie,
  4. Poplecznicy konkurencyjnego kandydata stosują groźby pobicia wobec osób wspierających kampanię Sławomira Szostaka.
  Wystarczy? Działania te zgłoszone zostały do organów ścigania.
  Pytanie retoryczne: Czy ktoś nieuczciwy w kampanii wyborczej będzie uczciwym samorządowcem? Niestety część tych działań mogę potwierdzić z autopsji, ale szykują się następne „kwiatki”. Niektórzy „kandydaci” prowadzą swoją intensywną kampanię przed sklepami z piwem i nalewkami. Zjednują popleczników i obiecują im zawiezienie na wybory swoim autem, oczywiście w zamian za oddanie na nich głosu. Mogą się jednak bardzo przeliczyć, bo działania takie polegające na: „nakłanianiu lub zachęcaniu do głosowania w określony sposób lub do głosowania na kandydata określonego komitetu wyborczego”, stanowią naruszenie art. 104 Kodeksu wyborczego co jest wykroczeniem zagrożonym groźbą grzywny, co wynika z art. 498 Kodeksu wyborczego. Zgodnie z art. tegoż kodeksu, grzywna może być wymierzona w wysokości od 20 zł do 5 tysięcy złotych. Przypomnę tylko, że autobusy na wybory wyjeżdżają z Sycowic o godz. 12.25 i o godz. 16.00. Kwadrans po tym terminie odbiorą wyborców z Będowa.

 4. Marek Abramowicz

  To są przykłady łajdackich metod działania otoczenia jeszcze panującego… moje 8-letnie obserwacje utwierdzają mnie w przekonaniu o KONIECZNOŚCI zmian na fotelu burmistrza; nie raz pisałem na tych stronach o arogancji czerwieńskiej władzy i pora z tym skończyć, bo osoba Pana Szostaka naprawdę wzbudza zaufanie! Ja już nie startuję, ale gorąco popieram moją, mam nadzieję, następczynię, Panią Kasie Wajler-Kielkę! Szanowni Mieszkańcy, możemy zmienić władzę w sposób demokratyczny!- skorzystajmy z tej szansy w dniu 16 listopada. mający nadzieję na zmiany Marek Abramowicz.

 5. mic

  Przed chwilą wróciłem z akcji plakatowania na rzecz Sławomira SZOSTAKA. Nawet mi do głowy nie przyszło, by zaklejać konkurenta . A niech sobie wisi , aż do SĄDNEGO DNIA.
  Faktycznie gnidy z jego komitetu robią te świństwa, które wypunktowałeś p. Cezary . Sam je odrywałem z plakatów Smorąga,czy Szostaka.
  Ta pioruńska Hydra walczy do końca , ale jej kres jest nieubłagalny.
  Cezary – życzę Panu i mieszkańcom Pięknego Zaodrza, by wybrało jednego z najepszych radnych , czyli Pana i postawiło również krzyżyk w rubryce Sławomira SZOSTAKA – nieskażonego układami kandydata na burmistrza gm. Czerwieńsk.

 6. Cezary

  Warto poznać wszystkich kandydatów, na tej stronie… .
  https://pl-pl.facebook.com/KlubRadnychNiezaleznychRadyMiejskiejWCzerwiensku

 7. Andrzej

  Gratuluję wyboru na Radnego nowej kadencji

 8. Cezary

  Dziękuję: „Ku chwale Zaodrza” 🙂

 9. Andrzej Włodarczyk

  Nowa kadencja:

  Burmistrz: Piotr Iwanus

  Radni:
  Jędras Leszek Marian
  Sarnowski Janusz
  Góralczyk Henryk Jerzy
  Gruszczyński Aleksander Bogdan
  Zawada Wojciech
  Wójtowicz Ewa Bożena
  Motykiewicz Krystyna Maria
  Jarowicz Jerzy Piotr
  Smorąg Krzysztof Stanisław
  Salejko Magdalena Kamila
  Łapkowski Henryk
  Dokowicz Zofia Halina
  Przychodzka Żaneta Joanna
  Woch Cezary Marek
  Wajler-Kielka Katarzyna

  Gratuluję i życzę owocnej pracy na rzecz społeczności

 10. Krzysztof

  A jednak ludzie doceniają Pana wkład w Sycowice i całe Zaodrze.Gratuluję i życzę dużo sukcesów 🙂

 11. Cezary

  Dziękuję za takie postrzeganie mojej roli na Zaodrzu. Pomimo moich dużych starań, to dzieje się tu jednak o wiele za mało i o wiele za mało niż bym chciał. To trudny rejon. Trzy oderwane od siebie miejscowości, brak współpracy między nimi, odpływ ludzi młodych i aktywnych, brak miejsc pracy, utrudnienia z dojazdem do jakiejkolwiek pracy,coraz więcej zobojętniałych sytuacją ludzi starych, poważne zapóźnienia cywilizacyjne i kulturowe to najpoważniejsze bolączki Zaodrza. Jednym z najpilniejszych działań Gminy Czerwieńsk, a praktycznie burmistrza, powinno być stworzenie warunków do przyciągnięcia jakichkolwiek inwestorów dających miejsca pracy. Ważne aby działalność ta nie była uciążliwa dla ludzi i środowiska. Na Zaodrzu dotychczasowy burmistrz po raz drugi przegrał wybory, okazuje się jednak, że nie przeszkadza mu to w wygrywaniu wyborów w całej gminie. Wyciąga z tego wnioski, że nie musi starać się o Zaodrze. Szkoła w Nietkowicach i odwlekana latami kanalizacja, to obligatoryjne inwestycje których nie można było uniknąć. Odtworzenie dróg zniszczonych po budowie kanalizacji, budowa dróg nowych, chodników i ścieżek rowerowych to sprawa otwarta. Moim priorytetem będą starania o stworzenie warunków do przyciągnięcia inwestorów i tworzenie miejsc pracy. Zrobię w tej sprawie wszystko co tylko możliwe, a jeśli się nie uda, mieszkańcy będą na bieżąco informowani dlaczego.

 12. Małgorzata Gdak-Gołębiowska

  Gratuluję ponownego wyboru na Radnego Miasta i Gminy Czerwieńsk. Mam nadzieję, że kolejne cztery lata mandatu zaufania wyborców oraz dotychczasowa praktyka w pracy na rzecz swojej Miniojczyzny dają szansę Zaodrzu na zmiany, których tak bardzo ta część Gminy potrzebuje. Wierzę, że zaangażowanie, entuzjazm oraz wiedza i doświadczenie pozwolą na skuteczność w działaniu oraz otwieranie właściwych drzwi przy załatwianiu spraw dla swojego środowiska. Życzę nowych, świetnych pomysłów, „zarażania” ludzi do przyjętych projektów i siły na ich realizację. Deklaruję – moje wsparcie, jeśli mogłabym być w czymś pomocna.
  Serdecznie pozdrawiam – Małgorzata

Komentarz wyraża opinie wyłącznie jego autora. Redakcja portalu sycowice.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Skomentuj artykuł

Nasz serwis wykorzystuje pliki "cookie". W przypadku braku zgody prosimy opuœścić stronę lub zablokować możliwośœć zapisywania plików "cookie" w ustawieniach przeglądarki.