Drukuj artykuł Drukuj artykuł

Majówka w Sycowicach…

Majówka w Sycowicach

źródło zdjęcia: Cezary Woch

Po raz pierwszy udało nam się zorganizować „Majówkę w Sycowicach”, czyli majowe integracyjne spotkanie mieszkańców Sycowic. Pomysł był świetny, pozostał do wyboru jedynie termin jego zrealizowania. Pierwsza propozycja to piątek 3 maja, ale pogodowe prognozy na ten dzień nie były dla Sycowic zbyt łaskawe . Kiedy dowiedzieliśmy się z telewizyjnych przekazów o prawdopodobieństwie występowania burz i opadów o intensywności do 40 litrów wody na metr kwadratowy, nie pozostawało nam nic innego, jak przesunięcie imprezy na dzień później, czyli na sobotę 4 maja. Prognozy jak prognozy, za często się nie sprawdzają i po powrocie z kościoła w dniu 3 maja około godziny 12.45, na monitorze komórki zauważyłem siedem nieodebranych połączeń… . Kiedy zabrzmiał kolejny dzwonek usłyszałem gorące prośby: imprezę robimy dzisiaj, bo pogoda się poprawia i wszystkim to „pasuje”… Skoro tak, no to do dzieła…. . Dziewczynom „robota paliła się w rękach” i na godzinę 15-tą wszystko było gotowe. Zaczęliśmy od konkursów i zabaw dla dzieci, z nagrodami i poczęstunkiem. Powoli dochodzili dorośli, a dwa grille ledwie nadążały z „produkcją”… . W menu była świetna grillowana kiełbaska i kaszanka, ale absolutną furorę robił grillowany boczek przyprawiony przez Panią Tereskę /co osobiście potwierdzam…/, a także „nalewka sycowicka”, dzieło samego Sołtysa… . Zaraz zaczęły się związywać „kluby dyskusyjne” i „kółka zainteresowań”, by przy grillowanych dobrociach omawiać sprawy poważne i te całkiem błahe, o co w tych integracyjnych spotkaniach właśnie chodzi… . Jak to wyglądało naprawdę, pokazuje garść zdjęć zamieszczonych poniżej. Póki co, zapraszamy wszystkich Zaodrzan na dużą imprezę kulturalną w Sycowicach która odbędzie się w dniu 8 czerwca.

Cezary Woch

Tagi: ,

Drukuj artykuł Drukuj artykuł

Jeden komentarz do artykułu “Majówka w Sycowicach…”

  1. sergiusz

    Niemożliwe, co ten Woch wyprawia, cały czas troszczy się o uciechę dla dzieci i dla dorosłych tak jakby miał nadmiar zdrowia. Życzę wiele jeszcze piękniejszych majówek dla mieszkańców tej wsi w której przed laty bawiłem się za czasów swojej młodości.Pana niestrudzonego Cezarego jako sprawdzonego przyjaciela zapraszam w każdej chwili do siebie na majówkę.

Komentarz wyraża opinie wyłącznie jego autora. Redakcja portalu sycowice.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Skomentuj artykuł

Nasz serwis wykorzystuje pliki "cookie". W przypadku braku zgody prosimy opuœścić stronę lub zablokować możliwośœć zapisywania plików "cookie" w ustawieniach przeglądarki.