Drukuj artykuł Drukuj artykuł

Karuzela, karuzela ….

karuzela

źródło zdjęcia: Cezary Woch

Karuzela „Tola” obiecana przez Sołtysa w ubiegłym roku i oczekiwana z utęsknieniem przez maluchy, przyjechała wreszcie do Sycowic wzbogacając istniejący plac zabaw. Pomimo wczesnej, porannej pory dostarczenia przesyłki z Wrocławia, znalazła się trójka ciekawskich dzieci, które z zainteresowaniem przyglądały się montażowi. Zaraz zaczęły padać pytania: „A czy będzie można dzisiaj kręcić się na karuzeli?”, „A czy mogę siedzieć na siodełku z moim bratem?” , „A czy można się kręcić w drugą stronę?” itp. Padały też zapewnienia, które miło było usłyszeć: „na pewno nie zepsujemy „NASZEJ KARUZELI…” . Ekipa montażowa sprawnie i szybko zainstalowała nie tylko karuzelę, ale również dwie zgrabne ławki parkowe niezbędne do odpoczynku dla osób nadzorujących zabawy dzieci. Kiedy wszystko stało już na swoich miejscach, dzieciaki i ich mamy zostały poproszone o to, aby pozwoliły karuzeli i ławkom „zaaklimatyzować” się do jutra, czyli umożliwić związanie specjalnych zapraw. Idzie wiosna, radośnie świeci słoneczko i wszędzie słychać ptasi świergot. Niech cieszą się też dzieci i niech karuzela służy im jak najdłużej… , czego z serca życzy wszystkim dzieciom i ich mamom Sołtys Sycowic.

„Taki tłum jak tu, Taki szum jak tu, To tradycja stara jak świat, I o śmiech tu lżej, Więc się śmiej i śmiej, Młodszy jesteś tu o parę lat.

Karuzela, karuzela w Sycowicach co niedziela, Śmiechu beczka i wesela, A muzyczka, muzyczka nam gra.

Jak przyjemnie Gdy świat kręci się wokoło, Świat cały ty i ja, Ach jak przyjemnie, Że jeszcze tych niedziel Przed sobą tyle mam.

Karuzela, karuzela w Sycowicach co niedziela, Śmiechu beczka i wesela, Karuzela, karuzela w Sycowicach co niedziela, Karuzela, karuzela.

Karuzela, karuzela, Karuzela, karuzela.”

Cezary Woch

Tagi:

Drukuj artykuł Drukuj artykuł

Komentarz wyraża opinie wyłącznie jego autora. Redakcja portalu sycowice.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Skomentuj artykuł

Nasz serwis wykorzystuje pliki "cookie". W przypadku braku zgody prosimy opuœścić stronę lub zablokować możliwośœć zapisywania plików "cookie" w ustawieniach przeglądarki.