Drukuj artykuł Drukuj artykuł

Zaproszenie na warsztaty: Żubr i jego ochrona in situ

Żubr i jego ochrona in situ

źródło zdjęcia: Cezary Woch

SMŻ zaprasza na jednodniowe warsztaty pt.: „Żubr i jego ochrona in situ”. Warsztaty odbędą się w Świetlicy Wiejskiej w Sycowicach (Sycowice 18, woj. Lubuskie) w dniu 5.04.2013 r., godz. 8:30 W programie warsztatów przewidziano zapoznanie uczestników z historią ochrony żubra oraz ogólną wiedzą dotyczącą gatunku. W części teoretycznej warsztatów zostaną wygłoszone prelekcje o życiu wolnych stad żubrów oraz o sposobach ochrony tych zwierząt w zagrodach zamkniętych. Uczestnicy będą mieli możliwość wysłuchania wystąpienia dotyczącego realizacji projektu „Ochrona żubrów in situ w województwie zachodniopomorskim”. Po zakończeniu części teoretycznej, zapraszamy do odwiedzenia zagrody hodowlanej żubrów w Sycowicach. Prelekcje zostaną przeprowadzone przez naukowców - praktyków, na co dzień zajmujących się ochroną żubrów. Spodziewamy się pasjonujących wykładów, które pomogą słuchaczom zaspokoić wiedzę o żubrze i jego potrzebach.

Serdecznie zapraszamy

Stowarzyszenie Miłośników Żubrów

Zgłoszenia prosimy kierować na adres: Ostateczny termin zgłaszania uczestników upływa: 03.04.2013 r. Udział w warsztatach jest bezpłatny, ale organizatorzy nie zwracają kosztów dojazdu ani ewentualnych noclegów uczestników.

Program warsztatów

Warsztaty odbędą się w ramach projektu POIS.05.01.00-00-189/09 „Ochrona żubrów in situ w województwie zachodniopomorskim”, realizowanego w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko (PO IiŚ) ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, (umowa o dofinansowanie projektu z dnia 28-07-2010r. nr POIS.05.01.00-00-189/9).

Drukuj artykuł Drukuj artykuł

3 komentarze do artykułu “Zaproszenie na warsztaty: Żubr i jego ochrona in situ”

  1. Ewa

    Będę, zgłosiłam swoją obecność. Chętnie wysłucham części teoretycznej i mam nadzieję, że zobaczę wreszcie sycowickie żubry. Pozdrawiam Ewa Wójtowicz.

  2. jerzy

    witam zgłosiłem swoją obecność na warsztaty chętnie posłucham wykładów o żubrach pozdrawiam..

  3. Cezary

    Wykłady będą pasjonujące. Przypomnę tylko, że żubry cały czas wpisane są do „Czerwonej Księgi” obejmującej zagrożone wyginięciem gatunki których liczebność jest mniejsza niż 10000. Na świecie ilość żubrów nie przekracza 5000 szt. , w Polsce około 1300 szt. , a w Sycowicach 5…. . Sycowice wpisują się złotymi zgłoskami w piękny program restytucji, czyli przywracania przyrodzie zagrożonego gatunku.

Komentarz wyraża opinie wyłącznie jego autora. Redakcja portalu sycowice.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Skomentuj artykuł

Nasz serwis wykorzystuje pliki "cookie". W przypadku braku zgody prosimy opuœścić stronę lub zablokować możliwośœć zapisywania plików "cookie" w ustawieniach przeglądarki.