Drukuj artykuł Drukuj artykuł

Czy zakończy się spór o budynek po byłej stołówce w Nietkowicach?

Stołówka w Nietkowicach

źródło zdjęcia: Marek Abramowicz

Rozbudowa szkoły w Nietkowicach spowodowała, że stołówka szkolna została zamknięta. Została zamknięta także dlatego, że stan techniczny pomieszczeń, gdzie przygotowywano i spożywano posiłki był bardzo zły. W zamian, zostało wprowadzone dożywianie uczniów w formie cateringu. Odbywa się ono w nowo dobudowanej, bardzo ładnej części szkoły. Co z budynkiem po byłej stołówce?
  • czy budynek sprzedać? aby nie ulegał dalszej degradacji?
  • czy potrzebny jest do celów edukacyjnych? wiedząc, że warunki nauki w pięknie rozbudowanej szkole są bardzo dobre?
  • a może jest inny pomysł?
Korespondencja na ten temat miedzy przedstawicielami Stowarzyszenia Miłośników Nietkowic, Dyrektorem PSP Szkoły w Nietkowicach, Burmistrzem Czerwieńska, Radą Miejską, Radą Rodziców Szkoły w Nietkowicach trwa już od początku roku 2011. Na prośbę Rady Rodziców Szkoły w Nietkowicach i wniosek Radnych zorganizowane zostanie spotkanie zainteresowanych stron. Informuję, że 26 lutego 2013 r. o godz. 10 00 w Publicznej Szkole Podstawowej w Nietkowicach odbędzie się spotkanie, dotyczące wypracowania koncepcji zagospodarowania obiektu po byłej stołówce w Nietkowicach. W spotkaniu wezmą udział: Przewodniczący Rady Miejskiej w Czerwieńsku, Burmistrz Czerwieńska, Radni RM, Dyrektor ZEAO, Rada Rodziców i Rada Pedagogiczna PSP w Nietkowicach, Sołtysi. Mam nadzieję, że zaproszenie trafiło także do przedstawicieli Stowarzyszenia Miłośników Nietkowic i Mieszkańców Nietkowic.

Przewodnicząca Komisji ISiPP Ewa Wójtowicz

Tagi:

Drukuj artykuł Drukuj artykuł

Komentarz wyraża opinie wyłącznie jego autora. Redakcja portalu sycowice.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Skomentuj artykuł

Nasz serwis wykorzystuje pliki "cookie". W przypadku braku zgody prosimy opuœścić stronę lub zablokować możliwośœć zapisywania plików "cookie" w ustawieniach przeglądarki.