Drukuj artykuł Drukuj artykuł

Interpelacja….

Interpelacja

źródło zdjęcia: Cezary Woch

Zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią do Burmistrza Czerwieńska skierowałem Interpelację dotyczącą turystyczno - rekreacyjnego zagospodarowania działki pod Bródkami. Rozpatrzenie tej sprawy jest zgodne z oczekiwaniami mieszkańców Bródek i całego Zaodrza. Szczegóły w uzasadnieniu.

Cezary Woch

Sycowice 29.01.2013 r.

Burmistrz Czerwieńska

INTERPELACJA 01/01/2013

Wnioskuję o rozpoczęcie procedury zmierzającej do opracowania Planu Zagospodarowania Przestrzennego działki o powierzchni 6,53 ha położonej pod Bródkami, a następnie skierowanie pod obrady komisji stałych Rady Miejskiej w Czerwieńsku propozycji turystyczno - rekreacyjnego zagospodarowania tego terenu.

Uzasadnienie

Przedmiotowa działka będąca własnością Gminy jest znakomitym miejscem na ośrodek rekreacyjny dla wędkarzy i grzybiarzy. Od lat leży bezproduktywnie w sytuacji całkowitej stagnacji ruchu turystycznego na Zaodrzu, a także braku środków finansowych w budżecie Gminy. Sporządzenie Planu Zagospodarowania Przestrzennego i sprzedaż wydzielonych działek, ożywi ruch turystyczny na Zaodrzu, stworzy sezonowe miejsca pracy dla mieszkańców Bródek i wniesie korzyści finansowe do budżetu Gminy. Kierując sprawę pod obrady Komisji, proszę uwzględnić możliwość wydzielenia jednej działki na jej nieodpłatne przekazanie inwestorowi, który notarialnie zobowiąże się do wybudowania zaplecza: baru, niewielkiego hoteliku, domków kempingowych itp. po zaakceptowaniu projektu przez Radę Miejską. Sugeruję rozreklamowanie działki i jej walorów, w darmowych środkach masowego przekazu i na targach turystycznych.

Cezary Woch

Radny

Odpowiedź Burmistrza

Tagi: ,

Drukuj artykuł Drukuj artykuł

8 komentarzy do artykułu “Interpelacja….”

 1. mic

  Bardzo trafny pomysł !
  Popieram Radnego i liczę , że wreszcie coś się ruszy w
  niewykorzystanych walorach turystycznych gm.Czerwieńsk.
  Właśnie w te PIĘKNE rejony (proponowane przez Radnego) często docieram kajakiem od strony Odry.
  Ten odcinek kanału Ołobok jest oazą spokoju i swoistym rezerwatem wszelkiego ptactwa (łabędzie,czaple siwe i białe,kaczki,kurki wodne, kormorany… ), no i co najważniejsze … baarrdzo rybny.

 2. Krzysiek

  Propozycja Pana Cezarego jest bardzo interesująca. Może przyczynić się do ożywienia ruchu turystycznego i aktywności mieszkańców na Zaodrzu. Potrzeba nam takich pomysłów i prób wyjścia ze stanu „ciągłej niemożności”. Trzymam więc kciuki, aby zgłoszona propozycja weszła w fazę realizacji i przyniosła oczekiwane efekty.

 3. Ewa

  A może stworzyć grupę działania składającą się z przedstawicieli nadodrzańskich miejscowości ? Celem tej grupy byłby rozwój turystyki wiejskiej i promocja tych obszarów.
  Czy są osoby chętne do takiego społecznego działania? Zastanówmy się nad tym. Może włączą się do tego Sołectwa, Koła Gospodyń, stowarzyszenia. Pozdrawiam.

 4. jurek

  Popieram pomysł pana Cezarego jak najbardziej na zagospodarowanie terenu przy kanale,może wreszcie coś będzie się działo z naszej strony odry. Pozdrawiam

 5. Mieszkanka Bródek

  Popieram pomysł ,bardzo mi się podoba.

 6. mic

  A mi już za bardzo ten pomysł sie nie podoba, bo jak napłynie tam wielu turystów to już nie będzie tak rajsko jak dotychczas.
  No ! Ale coś, za coś .
  Trzeba wybierać miedzy rozwojem Gminy (dobrobytem mieszkańców), a zapyziałością(spokojem).
  Wybór należy do Was.

 7. Cezary

  Drogi mic!
  „Zapyziałość” już była…. . Czas na zmiany i otwarcie się na świat. Nie martw się: łąk ani Kanału nikt nie zadepcze, ryb nie wyłowi i jeszcze się taki nie urodził który by wszystkie grzyby z lasu wyzbierał… . Spokój w takim miejscu cenią sobie wszyscy i zrobią wszystko, aby go zachować… . Po co jechać na Mazury kiedy podobne, jeśli nie lepsze klimaty mamy pod Bródkami. Sam się zastanawiam, czy nie kupić tam sobie działki pod domek letniskowy i zachęcam innych aby już o tym myśleli, bo gdy wybije godzina „O” mogą się nie załapać…

 8. Aneta z Bródek

  Panie Cezary bardzo mi się podoba ten pomysł ,trzymam kciuki.

Komentarz wyraża opinie wyłącznie jego autora. Redakcja portalu sycowice.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Skomentuj artykuł

Nasz serwis wykorzystuje pliki "cookie". W przypadku braku zgody prosimy opuœścić stronę lub zablokować możliwośœć zapisywania plików "cookie" w ustawieniach przeglądarki.