Drukuj artykuł Drukuj artykuł

Klub Radnych Niezależnych

Klub Radnych Niezależnych

źródło zdjęcia: sxc.hu

27 grudnia 2012 roku do Przewodniczącego Rady Miejskiej złożone zostały niezbędne dokumenty potwierdzające formalne utworzenie Klubu Radnych Rady Miejskiej w Czerwieńsku. Klub Radnych Niezależnych liczy ośmioro Radnych. Klub działa w ramach Rady Miejskiej w Czerwieńsku i został utworzony w trybie określonym w Statucie Gminy Czerwieńsk. Klub w swoim działaniu dąży do: a) niezależnego prezentowania poglądów swoich członków na forum Rady Miejskiej, b) kreowania kierunku rozwoju społeczno-gospodarczego Gminy Czerwieńsk, c) utrzymywania kontaktu z mieszkańcami Gminy i Miasta, i podejmowania zgłaszanych przez nich problemów, d) udzielenia pomocy w realizacji mandatu i aktywizowania działalności Radnych zrzeszonych w Klubie, e) podejmowania działań sprzyjających rozwojowi lokalnej samorządności. Przynależność do Klubu nie ogranicza Radnym prawa reprezentowania interesów swych wyborców oraz występowania w ich imieniu w każdej sprawie publicznej. Klub może prezentować swoje zdania i opinie we wszystkich sprawach będących przedmiotem obrad Rady Miejskiej. sPrzewodniczącym klubu jest Radny Krzysztof Smorąg (Nietków), zastępcą przewodniczącego - Ewa Wójtowicz (Czerwieńsk), a sekretarzem klubu - Marzena Garbaciak (Laski). Pozostali członkowie klubu to: Cezary Woch (Sycowice), Wojciech Zawada (Czerwieńsk), Edward Rudnicki (Płoty), Zygmunt Przybyła (Czerwieńsk) i Marek Abramowicz (Nietkowice). Pierwsze decyzje Klubu Radnych Niezależnych, wniesione jako poprawki do budżetu, zostaną ogłoszone podczas sesji Rady Miejskiej w dniu 28 grudnia 2012r. Sprowadzają się one zasadniczo do trzech istotnych kwestii, które dotychczas nie doczekały się należytego rozwiązania. Dotyczą one : - przywrócenia w gminie równowagi między władzą uchwałodawczą (Rada Miejska) a wykonawczą (Burmistrz), - rozwiązania problemu utrzymania porządków na wsiach, - zakupienia samochodu służbowego dla Straży Miejskiej.

Krzysztof Smorąg Przewodniczący Klubu Radnych Niezależnych

Tagi:

Drukuj artykuł Drukuj artykuł

9 komentarzy do artykułu “Klub Radnych Niezależnych”

 1. mic

  Powstanie KRN – świadczy o ODWADZE i ROZSĄDKU Radnych.
  Gratuluję Wam podjęcia słusznej decyzji i liczę na to ,
  iż potencjał jaki w Was tkwi uczyni GMINĘ demokratyczną i przyjazną OBYWATELOWI .
  Macie we mnie sprzymierzeńca i życzę Wam DOSIEGO ROKU !

 2. Zonk

  Niesamowite! Czy to oznacza koniec rządów dyktatorskich w gminie? Czekamy na pierwsze sukcesy i dalsze niezależne relacje.

 3. mic

  Przyglądałem się wczorajszej sesji Rady Gminy w Czerwieńsku.
  Z przyjemnością stwierdzam , iż wreszcie od niepamiętnych czasów obrady odbywały się NORMALNIE, bez dyktatu i ubliżania (poniżania) Radnych .
  Duża w tym zasługa nowopowstałego Klubu Radnych Niezależnych pod przewodnictwem pana K. SMORĄGA.
  Po zaprezentowaniu przez Burmistrza dokonań jakich to osiągnął w gminie w 2012r. , przedstawiono rownież i Jego plan budżetowy na 2013 rok.
  Radni skupieni w KRN nie zgadzając się z niektórymi aspektami w planie Burmistrza, przygotowali swoją wersję planu budżetowego na 2013 rok.
  W momencie przedstawiania zarysu planu przez
  p.K. Smorąga , zza stołu prezydialnego niespodziewanie
  ulotnił się p. Burmistrz (twierdząc , że żle się poczuł).
  Powstała niezręczna sytuacja , no bo nie było sensu dalej referować plan KRN , gdy nie ma Burmistrza.
  Dzięki szybkiej reakcji p.E WÓJTOWICZ i pozostałych Radnych z KRN,zarządono przerwę.
  Tym sposobem Burmistrz musiał wysłuchać GORZKIEJ PRAWDY
  i póżniej odnieść się do tego.
  Myślę ,iż to dla Niego była dobra lekcja pokory.

  Przeważające głosy KRN uchroniły mieszkańcow gminy od nadmiernego drenażu naszych portfeli, odrzucając wniosek Burmistrza, w którym chciał zlikwidować dopłaty
  do wody i ścieków.
  Postanowiono również zadbać o czystość w Gminie ,
  wyasygnując na ten cel prawie 14000 tyś zł.
  Radni z KRN zobowiązali Burmistrza do zainteresowania
  się jakością pracy Straży Miejskiej i wyposażenia Ich
  w samochód po Policji czerwieńskiej, by byli mobilni
  i SKUTECZNI !
  Jeśli te działania nie spłnią oczekiwań to są plany rozwiązania SM.
  Na koniec moich spostrzeżeń , mam uwagi do ludzi siedzących za stołem prezydialnym.
  No ,bo jak można tak niedbale , niewyrażnie zasłaniając
  przy tym usta ręką ,zwracać się do Radnych i Gości.
  Tak , tak p. JĘDRAS – szanuj pan ludzi.
  Panie BURMISTRZU – patrz pan w oczy ludziom stojąc za pulpitem , to też wymaga ODWAGI !

  PS
  Wszystkiego dobrego w NOWYM ROKU 2013 życzę ! 🙂

 4. Henryk Góralczyk

  Panie Cezary .Z całym szacunkiem do Pana wiedzy. Proszę nie mylić Autorów Tekstów z TWÓRCAMI STRON INTERNETOWYCH bo nie jest to to samo.Pozdrawiam Henryk Góralczyk.

 5. Henryk Góralczyk

  Panie Cezary.Odsyłam Pana do lekturu o której Pan chyba zapomniał. o1.11.2010r.Tj. Archiwum na tej stronie.Jest Pan autorem tamtego tekstu.Pozdrawiam.H.G

 6. Cezary

  Szanowny Panie Henryku! Odpowiadam z czystej do Pana sympatii, bo gra nie jest warta świeczki. NIE JESTEM WŁAŚCICIELEM ANI ADMINISTRATOREM tej strony, a konkretnie sycowice.net. . Grzegorzu, /Właścicielu i Administratorze !!/ bardzo proszę o potwierdzenie tego faktu!!! 🙂 . Jestem natomiast jej współtwórcą w sensie zagospodarowywania jej szpalt swoimi artykułami na tematy różne. Takim współtwórcą jest również w tej chwili Pan, czyli skądinąd bardzo sympatyczny Henryk Góralczyk, Tomasz Frąckowiak, Paulina Gajna, Waldemar Porębny i wielu, wielu innych ciekawych ludzi, którzy przewinęli się w artykułach czy komentarzach zamieszczanych na sycowice.net . Zamieszczane tu komentarze nie muszą spotykać się z „jakąkolwiek reakcją ” Właściciela czy Administratora strony!!! Obowiązkiem Administratora jest natomiast czuwanie nad przestrzeganiem REGULAMINU!
  Oczywiście ja jako Cezary Woch, mogę w duchu tego regulaminu wypowiadać się na dowolny temat, ale obowiązku NIE MAM!! W szczególności nie będę stawać po stronie ludzi – hipokrytów!!! /hipokryzja: fałszywość, dwulicowość, obłuda – to tak dla jasności sprawy. Przykład? Proszę bardzo: zablokowanie wydania książki „Drogi do DOMU…”. Ale o tem, po tem, /wkrótce należy się rozumieć/. 🙂 . Pozdrawiam najserdeczniej.

 7. Grzegorz

  Jakie znaczenie ma kto jest właścicielem strony, kiedy każdy może przesyłać swoje artykuły, zdjęcia lub zamieszczać komentarze? Wszystkich zainteresowanych odsyłam do zakładki O stronie

  P.S. Zarządzanie stroną sycowice.net wiąże się przede wszystkim z poświęceniem prywatnego czasu oraz ponoszeniem pewnych kosztów. Jest ktoś chętny?

 8. Cezary

  Grzegorzu, w artykule „Spostrzeżenia radnego…” zamieszczonym w styczniowym miesięczniku „U Nas”, / jest również wydanie internetowe, kliknij „U Nas Czerwieńsk” str.5 Pan Henryk Góralczyk użył sformułowania „na stronie internetowej jednego z zaodrzańskich radnych pod artykułem o powstaniu Klubu widnieją dwa komentarze itd”. Autor artykułu ubolewa nad tym, że komentarze te „nie spotkały z jakąkolwiek reakcją właściciela strony”, „czyżby administrator strony myślał podobnie jak autor wpisu?”. Otóż przypisuje się mnie, iż jestem tym WŁAŚCICIELEM i ADMINISTRATOREM strony który powinien „komentować” /właściwie reagować…???/ zamieszczane komentarze… . Zrobiła się wokół tej sprawy nawet awantura, a mnie obciążono „odpowiedzialnością” za „nieprawomyślne” treści zamieszczane na sycowice.net. . Jeśli ktoś ma inne zdanie co do publikowanych komentarzy, to zawsze może przedstawić swoje stanowisko, a nie wskazywać palcem, że to mój obowiązek jako WŁAŚCICIELA CZY ADMINISTRATORA. Dlatego proszę o jednoznaczne potwierdzenie, że nie jestem ani jednym ani drugim. Mogę brać kogoś w obronę, ale nie muszę, dlaczego? Wyjaśniłem w poprzednim komentarzu!

 9. Grzegorz

  W takim razie Pan Henryk pomylił się, bo Cezary Woch nie jest administratorem strony. Nie jest też właścicielem domeny.

  Podziękowania dla Pana Henryka, który zauważył, że publikowane komentarze były z nieprawidłową godziną. Teraz wszystko działa jak należy 😀

  Każdy może spróbować zaprojektować coś swojego. Poniżej lista dostępnych domen:
  sycowice.biz
  sycowice.com
  sycowice.com.pl
  sycowice.info
  sycowice.org

  Powodzenia!

Komentarz wyraża opinie wyłącznie jego autora. Redakcja portalu sycowice.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Skomentuj artykuł

Nasz serwis wykorzystuje pliki "cookie". W przypadku braku zgody prosimy opuœścić stronę lub zablokować możliwośœć zapisywania plików "cookie" w ustawieniach przeglądarki.