Drukuj artykuł Drukuj artykuł

Co w gminie piszczy…

Co w gminie piszczy

źródło zdjęcia: sxc.hu

A w gminie gorący okres, bo zbliża się najważniejsza, w moim przekonaniu, sesja – sesja na której radni przyjmują ( lub nie) budżet na następny rok. Podczas prac w Komisjach problemowych w ( tj. w Społecznej, Technicznej i Budżetowej) radni zgłosili kilka propozycji, między innymi zakup samochodu dla straży miejskiej oraz wydzielili z budżetu dodatkową kwotę ok. 14000 zł na prace porządkowe - utrzymanie zieleni na terenie sołectw. Burmistrz z kolei zgłosił uchwałę znoszącą dopłaty gminy do opłat za wodę i ścieki. A tak w ogóle, to budżet szykuje się bardzo skromniutki – nie ma ani grosza na remonty dróg gminnych ani na rozpoczęcie prac związanych z kanalizacją na Zaodrzu, ani na rozpoczęcie remontu budynku byłej stołówki, co było ujęte w uchwale zebrania wiejskiego sołectwa Nietkowice - a tu potrzeba przecież setek tysięcy... Burmistrz zapowiada, że zamiast dopłacać 15-20 tysięcy do gimnazjum w Pomorsku, korzystniej będzie utworzyć Gimnazjum w Nietkowicach; radni Zaodrza gorąco popierają ten pomysł; przypomnę, że już przed reformą oświatową (1999 rok) społeczeństwo Zaodrza popierało utworzenie gimnazjum w Nietkowicach. Popieram propozycje radnych do zmian w budżecie, a jestem przeciw uchwale, zgłoszonej przez Burmistrza, znoszącej dopłaty; zdania wśród radnych są podzielone, dlatego sesja zaplanowana na 28 grudnia 2012 , godz.10:00, zapowiada się ciekawie; zapraszam na nią mieszkańców gminy. A z okazji zbliżających się Świąt, wszystkim przesyłam tą drogą najpiękniejsze życzenia!

Marek Abramowicz, 22 grudnia 2012

Tagi:

Drukuj artykuł Drukuj artykuł

2 komentarze do artykułu “Co w gminie piszczy…”

 1. mic

  Odpowiedź na uchwałę mieszkańców Nietkowa

  Podczas ostatniego zebrania mieszkańców podjęliśmy uchwałę w sprawie wykonanie zadań, których załatwienie wykracza poza możliwości mieszkańców w Sołectwie Nietków w 2013 roku. Uchwała została przekazana do urzędu gminy. Właśnie otrzymaliśmy oficjalną odpowiedź dotyczącą problemów w niej zgłaszanych.
  Z treści odpowiedzi wynika jednoznacznie, że żadne nasze uwagi i wnioski nie zostały uwzględnione przy konstruowaniu budżetu na rok 2013. Powód jest jeden – brak środków finansowych. Nie będzie więc projektu organizacji ruchu i oznakowania Nietkowa, poprawy poboczy i nawierzchni dróg gminnych (w tym na Osiedlu Słonecznym i do Borynia), poprawy wjazdów na ul. Kasprowicza, wykonania projektu kaplicy oraz oświetlenia drogi prowadzącej na cmentarz, ani chodnika wzdłóż parku do szkoły. Nie ma też możliwości utwardzenia przystanku w kier. Lasek, bo jest on usytuowany na granicy działki prywatnej. Temat rynienek odwadniających oraz dokończenie chodnika na ul. Kościuszki został przekazany do Powiatowego Zielonogórskiego Zarządu Dróg. Sprawy modernizacji kotłowni oraz remontu pomieszczeń w remizie OSP też zostały odłożone na przyszłość.
  Nie ulegniemy pokusie komentarza, bo i cóż tu komentować. Pełna treść pisma w załączniku

  Ja jednak ulegnę pokusie skomentowania drastycznych cięć w budżecie gminy.
  Z tego wynika , iż na nic nie ma pieniędzy.
  Wszystkie zasadne wnioski Rad Sołeckich są odrzucane.
  Liczę na to , iż Radni na najbliższej sesji podejmą właściwą decyzję i poskromią BURMISTRZA i Sekretarza.
  Szukajcie oszczędności w rozbujałej administracji gminnej. No bo komu potrzebna jest nieudolna Straż Miejska , etat Sekretarza i …..

 2. marek

  To samo w Nietkowicach, i podejrzewam, że w pozostałych sołectwach naszej cudownie rozwijającej się ( tak można mniemać, czytając organ gminny, a szczególnie „co słychać, panie burmistrzu?”)gminy. W ostatnich dniach wiewiórki mi doniosły, że gmina wycofuje się z remontu budynku po stołówce szkolnej w Nietkowicach(chyba po to, żeby go sprzedać dla ratowania budżetu!) jak i z utworzenia Gimnazjum; dlatego warto być na tej sesji- może dowiemy się więcej – podejrzewam, że to więcej oznaczać będzie więcej cięć; a na razie życzę wesołych i radosnych Świąt!

Komentarz wyraża opinie wyłącznie jego autora. Redakcja portalu sycowice.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Skomentuj artykuł

Nasz serwis wykorzystuje pliki "cookie". W przypadku braku zgody prosimy opuœścić stronę lub zablokować możliwośœć zapisywania plików "cookie" w ustawieniach przeglądarki.