Drukuj artykuł Drukuj artykuł

Na placu zabaw w Sycowicach

plac zabaw

źródło zdjęcia: Cezary Woch

Chociaż plac zabaw w Sycowicach jest oblegany przez maluchów już od kilku tygodni, młode mamy zaproponowały „oficjalne” jego otwarcie, ale właściwie głównie po to aby spotkać się razem, nacieszyć widokiem rozradowanych dzieci i wspólnie pogrillować. Była to też okazja do wykoszenia traw, zrobienia porządków włącznie z ustawieniem i pomalowaniem ławek i pogospodarowania „na swoim”, bowiem postawienie zestawu zabawowego wzmogło poczucie własności i troski o jak najlepszy stan wszystkich urządzeń. Wszystkie maluchy stawiły się w komplecie prześcigając się wzajemnie w „wypróbowywaniu” możliwości wszystkich zabawek. Ich mamy z kolei przygotowały różne konkurencje w których nie było przegranych, a lizaki, cukierki i czekoladki, były wystarczającą nagrodą dla „zwycięzców”. Później maluchy zaproszone zostały do „starej stodoły”, w której na pięknie nakrytym stole królowała grillowania kiełbaska, napoje i inne uwielbiane przez dzieci „różności”. Radości dzieci z dopiero co urządzonego placu zabaw nie warto opisywać, wystarczy zobaczyć ją na załączonych zdjęciach. Po części „oficjalnej” i odprowadzeniu dzieci do domu, organizatorzy pogawędzili przy piwie, grillowanym boczku, kiełbasce, kaszance i skrzydełkach. Była to kolejna okazja do wspólnego integracyjnego spotkania sąsiadów. Mieszkańcy Sycowic składają serdeczne podziękowanie Radzie Miejskiej i Burmistrzowi Czerwieńska za znalezienie środków finansowych na urządzenie placu zabaw. Ze swoje strony deklarują w ciągu najbliższych lat dalszą jego rozbudowę, przy wykorzystaniu Funduszu Sołeckiego.

Sycowicka Agencja Informacyjna

Tagi:

Drukuj artykuł Drukuj artykuł

Komentarz wyraża opinie wyłącznie jego autora. Redakcja portalu sycowice.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Skomentuj artykuł

Nasz serwis wykorzystuje pliki "cookie". W przypadku braku zgody prosimy opuœścić stronę lub zablokować możliwośœć zapisywania plików "cookie" w ustawieniach przeglądarki.