Drukuj artykuł Drukuj artykuł

Dzień Dziecka w Sycowicach

Boisko w Nietkowicach

źródło zdjęcia: Elżbieta Wereszczyńska

Z okazji tego przesympatycznego święta naszych milusińskich, Pani Elżbieta Wereszczyńska zorganizowała na placu rekreacyjnym „Za lustrem” świąteczne spotkanie dzieci i ich rodziców. Na festynowej „kopercie” miały miejsce gry, zabawy i punktowane konkurencje. Każda z nich nagradzana była smakołykami i drobnymi prezentami. Ale jak to we współzawodnictwie bywa, byli wygrani i byli przegrani. Było to powodem, że zdarzyły się też wielkie jak groch łzy: „bo nie dostałam nagrody”… . Wtedy Pani Ela tak sprytnie manewrowała ustawieniem najmłodszych zawodników, że nagroda być musiała... Po „wyczerpujących” konkurencjach przyszedł czas na rozpalenie ogniska i pieczenie kiełbasek. Kiełbaski były bardzo smaczne i niektórzy podejrzewali nawet, że to z własnego wyrobu… . W między czasie okupowana przez dzieciarnię była dopiero co ustawiona huśtawka, sprężynowy motorek i huśtawka wagowa. Wielkie zainteresowanie było obiecanym przez Pana Sołtysa pięknym zestawem zabawowym „Tomek” który zamontowany zostanie na placu zabaw do końca czerwca. Zestaw nowoczesny, spełniający wszelkie wymogi i co tu dużo mówić bardzo drogi, bo kosztujący prawie 15 tysięcy złotych. Dzieciaki, a także ich rodzice z zainteresowaniem oglądali przyniesiony przez Pana Sołtysa prospekt w którym w kolorach prezentowany był obiecany zestaw. Wspólnie wytypowano do kolejnego wyposażenia placu zabaw również piękną karuzelę /ponad 5 tysięcy złotych/, która wzbogaci posiadane urządzenia zabawowe w następnym roku. Po pieczeniu kiełbasek rozwieszono siatkę do siatkówki i w sympatycznej atmosferze i radości rozegrano pierwszy w tym roku mecz. Całe spotkanie zorganizowane zostało przez Panią Elżbietę Wereszczyńską, za co składamy jej serdeczne podziękowanie.

Sycowicka Agencja Informacyjna /SIA/

Tagi:

Drukuj artykuł Drukuj artykuł

2 komentarze do artykułu “Dzień Dziecka w Sycowicach”

  1. basia

    Wszystko zorganizowane świetnie. Ale mam
    pytanie kto należy do Sycowickiej Agencji Informacyjnej? Czy tylko Pan sołtys czy jeszcze ktoś? Dziwi mnie brak podziękowania od rodziców dla Pani Eli. No Rodzice co z wami? A gdzie podziękowania dla sołtysa za plac zabaw dla dzieci.Dzieci nie mam ale uwazam ze slowo Dzikuję sie należy. Pozdrawiam

  2. Cezary

    W Sycowicach nie ma zwyczaju dziękowania, to jakiś dziwny, nieznany obyczaj. Po prostu należy się i tyle…. :). Z kolei do Sycowickiej Agencji Informacyjnej się nie należy, po prostu się nią jest… :).

Komentarz wyraża opinie wyłącznie jego autora. Redakcja portalu sycowice.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Skomentuj artykuł

Nasz serwis wykorzystuje pliki "cookie". W przypadku braku zgody prosimy opuœścić stronę lub zablokować możliwośœć zapisywania plików "cookie" w ustawieniach przeglądarki.