Drukuj artykuł Drukuj artykuł

Dni Czerwieńska

Dni Czerwieńska

źródło zdjęcia: Jolanta Matuszkiewicz

Serdecznie zapraszamy mieszkańców Sycowic do uczestnictwa w tegorocznych Dniach Czerwieńska, które odbędą się w dniach 25 – 27 maja. Głównym organizatorem wydarzenia jest Miejsko – Gminny Ośrodek Kultury. Projekt jest współfinansowany przez EFRR w ramach PO Polska - Saksonia. Intencją organizatorów jest nie tylko dostarczenie rozrywki ich uczestnikom i odbiorcom, ale także promowanie twórczości artystycznej naszej społeczności, krzewienie kultury fizycznej, integracja środowisk lokalnych oraz partnerskich z zaprzyjaźnionymi gminami w Niemczech: Rothenburg i Drebkau. Nasza oferta programowa, którą w szczegółach prezentujemy na załączonym plakacie jest bardzo urozmaicona; każdy znajdzie coś dla siebie. W piątek, 25 maja, po raz szósty zostanie zorganizowany Gminny Turniej Szkół Podstawowych o puchar przechodni burmistrza Czerwieńska, w którym uczniowie zmagają się w konkurencjach sportowych i umysłowych. W sobotę zaprezentujemy dorobek artystyczny dzieci i młodzieży z gminy Czerwieńsk, a uświetni ten dzień swoim występem RAHIM - wsłuchaliśmy się w głosy młodzieży na Facebooku i wyszliśmy im na przeciw oraz zespół Golden Life - oferta skierowana do tej nieco starszej młodzieży. Niedziela to u nas tradycyjne już rodzinne biesiadowanie. Nasz Festiwal Piosenki Biesiadnej cieszy się ogromną popularnością wśród śpiewającej i muzykującej braci. W roku bieżącym nieco zmieniliśmy regulamin, tworząc oddzielną kategorię: zespoły z gminy Czerwieńsk. W Festiwalu weźmie udział 25 podmiotów wykonawczych, a pozostałe kategorie, to: debiuty, instrumenty tradycyjne oraz instrumenty elektroniczne. Gwiazdą tego wieczoru będzie legendarna grupa skifflowa NoToCo.

Serdecznie zapraszamy!!!

Z poważaniem Jolanta Matuszkiewicz Dyrektor MGOK Czerwieńsk

Tagi: , ,

Drukuj artykuł Drukuj artykuł

3 komentarze do artykułu “Dni Czerwieńska”

 1. Łukasz

  Na plakacie jak co roku nie zamieścili więc tu zamieścimy zaproszenie:
  Dnia 27-05-2012r. Koło Wędkarskie nr 1
  w Czerwieńsku organizuje zawody O Puchar Burmistrza. Miejsce zawodów Odra most PKP, zbiórka zawodników do godziny 6.00 przy przystani w Nietkowie. Do wzięcia udziału zapraszamy wszystkich mieszkańców naszej gminy zrzeszonych w PZW. Dozwolony będzie połów jedną wędką metodą spławikową lub gruntową.
  Zapisów należy dokonywać w sklepie wędkarskim U Kasi do dnia 25-05-2012r.
  Wpisowe – Seniorzy – 15zł Juniorzy – 10zł

  Wszelkie pytania prosimy zadawać na naszym forum http://www.jedynka.lh.pl/forum

 2. Jolanta

  A propos tego, że cyt: „na plakacie jak co roku nie zamieścili…”, zamieszczam link do plakatu z ubiegłego roku – http://www.mgok.czerwiensk.pl/admin/pliki/26_PLAKAT%20DNI%20CZERWIE%C5%83SKA%202011%20-do%20druku.jpg – zwracając uwagę na niedzielę, cyt: 15 maja (niedziela) Rzeka Odra (okolice Nietkowa), godz. 6:00 zawody wędkarskie o puchar Burmistrza Czerwieńska.
  Każdego roku zwracamy się do wszystkich szkół, organizacji, instytucji z prośbą o informację dotyczącą działań w zakresie Dni Czerwieńska. Wszystkie zawsze uwzględniamy. W roku bieżącym nie wpłynęła żadna informacja o organizowanych zawodach wędkarskich. Pozdrawiam. Jolanta Matuszkiewicz

 3. Łukasz

  Oki w Zeszłym roku były przepraszam, ale wcześniej pojawiały się rzadko. Zeszły rok był wyjątkowy bo zostali zaproszeni Niemcy. Od razu znalazły się pieniądze, na nagrody, puchary i inne atrakcje… W tym roku Burmistrz miał wielkie opory do przyznania środków na puchary ;-( Decyzja zapadła pod koniec tygodnia jak plakaty były, więc raczej trudno coś zgłosić. Wydaje mi się że trzeba zmienić formę, albo całkowicie zrezygnować z tej imprezy. A szkoda bo w zeszłym roku brało udział prawie 70 osób, liczymy też na większą aktywność mieszkańców innych miejscowości z naszej gminy.

Komentarz wyraża opinie wyłącznie jego autora. Redakcja portalu sycowice.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Skomentuj artykuł

Nasz serwis wykorzystuje pliki "cookie". W przypadku braku zgody prosimy opuœścić stronę lub zablokować możliwośœć zapisywania plików "cookie" w ustawieniach przeglądarki.