Drukuj artykuł Drukuj artykuł

Z ziemi pszczyńskiej do Sycowic…

żubry w Pszczynie

źródło zdjęcia: Adam

W niedzielę 29 kwietnia, która rozpoczyna w tym roku wyjątkowo długą majówkę wybrałem się zobaczyć jak mają się żubry w Pszczynie. Z mojego miejsca gdzie mieszkam do Pszczyny jest około 35 km, więc grzechem z mojej strony było by nie zobaczyć potencjalnych sycowickich żubrów. Cała zagroda pokazowa mieści się w ładnym urokliwym parku otoczonym z jednej strony... polem golfowym. Całość jest ogrodzona wysokim drewnianym płotem, tak żeby zwierzęta miały ciszę i spokój. Do zagrody wejście i wyjście prowadzi przez drewnianą bramę, za którą znajduje się „dziedziniec”, a wokół niego są zagrody ze zwierzętami. Największą zagrodę zajmują oczywiście żubry. Zagroda jest wyposażona w miejsce do karmienia i taras widokowy z którego turyści mogą robić zdjęcia i bliżej przyjrzeć się żubrom. W czasie naszego pobytu było karmienie o godzinie 14 i do koryt do których opiekunowie zwierząt nasypali paszy najpierw przyszedł okazały byk, a potem cielak ze swoją mamą który raczej był bardziej zainteresowany przeszkadzaniem innym żubrom niż jedzeniem. Dopiero pod koniec zabrał się do picia mleka od swojej mamy. Później przybiegły pozostałe 4 spóźnione żubry. Po posiłku żubry udały się między drzewa na odpoczynek w cieniu. Oprócz żubrów w zagrodzie mieszkają także: jeleń szlachetny, daniel, muflon, bernikla białolica, paw indyjski, gęś gęgawa, egipska i łabędzionosa, bażanty, kaczka krzyżówka oraz łoś. Na „dziedzińcu” zagrody znajduje się także muzeum, w którym można zobaczyć wystawę zwierząt z Arktyki, zwierząt z naszego lasu, a także profesjonalne zdjęcia żubrów. Miejsce naprawdę godne polecenia na wspólny rodzinny wyjazd z małymi dziećmi.

Adam

Drukuj artykuł Drukuj artykuł

Jeden komentarz do artykułu “Z ziemi pszczyńskiej do Sycowic…”

Komentarz wyraża opinie wyłącznie jego autora. Redakcja portalu sycowice.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Skomentuj artykuł

Nasz serwis wykorzystuje pliki "cookie". W przypadku braku zgody prosimy opuœścić stronę lub zablokować możliwośœć zapisywania plików "cookie" w ustawieniach przeglądarki.