Drukuj artykuł Drukuj artykuł

XII Sesja z dnia 29 lutego 2012 roku

Co słychać Panie Burmistrzu

źródło zdjęcia: sxc.hu

Co słychać Panie Burmistrzu? Myślę, że Sesja ta PRZEJDZIE DO HISTORII, a to głównie z powodu wystąpienia w punkcie INTERPELACJE I ZAPYTANIA RADNYCH Radnego Pana Cezarego Wocha - patrz załącznik „Wystąpienie Radnego”. Uważam, że mieszkańcy Naszej Gminy powinni być na bieżąco informowani, co „w gminie piszczy” tym bardziej, że protokoły z posiedzeń sesyjnych mogą być publikowane na oficjalnych stronach Urzędu ( bip.czerwiensk.pl) dopiero po zatwierdzeniu protokołu na następnej Sesji, a to może trwać ok. 2 miesiące! Wystąpienie naszego Kolegi dlatego zasługuje na upublicznienie, ponieważ po RAZ PIERWSZY Radni, oraz zaproszeni goście mogli usłyszeć na Sesji opinie Radnego na temat zachowania Pana Burmistrza, nie zawsze godnego tego stanowiska – powiem wprost: zachowania te są CHARAKTERYSTYCZNE DLA MOBBINGU! Państwo zechcą sami ocenić tą sytuację... patrz Wystąpienie Radnego. W tym miejscu należy zapoznać się również z moją interpelacją dotyczącą udziału Gminy w projekcie LUBUSIK: patrz zał. INTERPEL-LUBUSIK. Zgodnie z porządkiem obrad pod koniec sesji Burmistrz odpowiada na zgłoszone interpelacje; na moją odpowiedział, że w 2011roku gmina nie przystąpiła do tego projektu, a w II naborze do projektu LUBUSIK przystąpiła Hala Sportowa. Burmistrz odniósł się do wystąpienia Pana Radnego Cezarego Wocha dziękując między innymi wszystkim sołtysom za realizacje funduszu sołeckiego, oraz PRZEPRASZAJĄC Radnego Pana Cezarego Wocha, jeśli Ten poczuł się czymś urażony – niestety pełny tekst odpowiedzi Pana Burmistrza będzie mógł być opublikowany za ok 2 miesiące z powodów podanych wyżej. Istotna jest reakcja Pana Cezarego – otóż podszedł On do Pana Burmistrza i przyjmując przeprosiny podał mu rękę w geście pojednania, co zebrani przyjęli gromkimi owacjami... A co będzie na XIII (13!) sesji – Strach się bać... ma się odbyć 25 kwietnia – wstęp wolny!! Ale już zapraszam na następne relacje z cyklu „Co słychać Panie Burmistrzu” między inymi na tematy związane z kanalizacją gminy oraz podatku rolnego – już wkrótce!

Marek Abramowicz

Tagi:

Drukuj artykuł Drukuj artykuł

7 komentarzy do artykułu “XII Sesja z dnia 29 lutego 2012 roku”

 1. sąsiad

  Podoba mi się pomysł z uruchomieniem nowego tematu (na sycowice.net)
  pod tyt.”CO SŁYCHAĆ panie BURMISTRZU ? ”

  Będzie to przeciwwagą dla wypocin zamieszczanych w jędrasówce „U nas”
  Jędrasówce – fałszującej rzeczywistość i gloryfikującej apodyktyczne rządy burmistrza
  gm. CZERWIEŃSK .

 2. RYŚ

  to są kliniczne objawy dyktatorskich rządów!

 3. mic

  09 marca 2012, 08:28

  STRACH przed WIELKĄ WODĄ !
  Może się zmieni , a może i nie .
  Podchodzę do tych zapewnień sceptycznie,ponieważ od 2007r. wiele razy LZMiUW zabierał się za tę inwestycję
  i jej nie realizował bo nie było pieniędzy .
  Dziwnym trafem znalazły się pieniądze na ROZPUSTĘ – ZALEW REKREACYJNY w Czerwiensku,ale nie na wały !
  Z tego trzeba wysnuć wniosek , iż burmistrzowi IWANUSOWI bardziej zależało na utrzymaniu się przy korycie , niż zapewnieniu bezpieczeństwa p. powodziowego mieszkańcom Lasek Odrz. i Nietkowa.
  Właśnie i Nietkowa , bo również jest zagrożony !
  Od niepewnej przyszłości uchronić nas mogą tylko wały
  poniemieckie wzdłuż kanału Zimny Potok (istniały jescze w szczątkowej postaci do lat 60 ub.wieku.
  Dlatego trzeba je odtworzyć , by nie powtórzyła się tragedia z 1997r.

 4. J.Małyszka

  W zeszłym roku na zebraniu w Sycowicach Burmistrz zapewniał mnie słowami,,ja panu udowodnię,że istnieje możliwość ubezpieczenia piwnic przed podtopieniami przez wody gruntowe.”
  13.02.2012r. odwiedziłem Pana Burmistrza w celu wskazania firmy ubezpieczeniowej, w której rzekomo można ubezpieczyć piwnice przed wyżej wymienionym problemem.
  Burmistrz stwierdził, że nigdy nic takiego nie powiedział.
  Dowiadywałem się w różnych firmach ubezpieczeniowych i niestety potwierdzam to co mówiłem w zeszłym roku na zebraniu.Nie ma możliwości ubezpieczenia piwnic przed wodą gruntową!
  Uważam,że osoby publiczne powinny bardziej ważyć słowa by nie wprowadzać ludzi w błąd i w przyszłości nie narażać się na śmieszność.

 5. Tomek

  Warto zmieniać stare układy i układziki…. kropla drąży skałę…Powodzenia….

 6. mic

  Panie Małyszka – burmistrz IWANUS takie zachowania ma
  już w genach .
  Ze mną podobnie postąpił , a póżniej się wyłgał, że ON nic takiego nie mówił ( publicznie na ZEBRANIU oskarżył
  mnie ,że miałem sprawę sądową za ŚCIEKI – co było wierutnym kłamstwem wyssanym z palca ,użytym specjalnie po to, by mnie zdyskredytować ).
  Wobec tego DELIKWENTA trzeba mieć zawsze żelazne dowody
  w postaci świadków lub nagrań z dyktafonu.
  NIE DAJMY SIĘ MANIPULOWAĆ przez znienawidzoną EKIPĘ
  Pozdrawiam Pana i SYCOWIAN

 7. ola

  Panie Czarku, Marku i inni. To, że burmistrz Iwanus stosuje mobbing i klamie wiedzą wszyscy. Nie rozumię dlaczego się nie zmobilizujecie i coś z tym nie zrobicie skutecznie- podając go chocby do sądu. Niewygodnych się eliminuje np. były dyrektor MGOK-u,komunalki, dyr.SP, gimnazjum w Czerwieńsku, kierownik hali….
  To bardzo dobry materiał na film psychologiczny lub reportaż.

Komentarz wyraża opinie wyłącznie jego autora. Redakcja portalu sycowice.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Skomentuj artykuł

Nasz serwis wykorzystuje pliki "cookie". W przypadku braku zgody prosimy opuœścić stronę lub zablokować możliwośœć zapisywania plików "cookie" w ustawieniach przeglądarki.