Drukuj artykuł Drukuj artykuł

Na ognisku w Sycowicach

na ognisku

źródło zdjęcia: Cezary Woch

Zgodnie z zapowiedzią sycowicka młodzież zorganizowała w dniu dzisiejszym spotkanie integracyjne przy ognisku. Pogoda dopisała bo nie padało, a ustronne miejsce przy torze saneczkowym /którego fragmenty widać na zdjęciach/ gwarantowało „cichy zakątek” na tego typu spotkanie. A pro po toru saneczkowego. Przedwczoraj kiedy akurat nie było mnie w ciągu dnia w Sycowicach, spadło odrobinę śniegu i tor podobno był oblegany przez dzieciarnię. Śniegu było za mało na sanki, ale furorę robiły plastikowe worki wypełnione słomą na których małolaty /ale nie tylko/, śmigały z górki , aż się patrzy…/. Ktoś naliczył podobno około trzydziestu takich „zjeżdżaczy". Pieczone kiełbaski o swojskim smaku były idealne, a lekko podgrzane przy ognisku różnorakie napoje smakowały wyśmienicie. Humory dopisywały, były dowcipy, żarty i śpiewane piosenki, a w miarę upływu czasu drewniana solidna ława była przemieszczana coraz bliżej ogniska…. . Ku mojemu zdziwieniu były poruszane też sprawy poważne, dotyczące różnorakich bolączek Sycowic, co sprawiło mi szczególną satysfakcję ponieważ świadczy to o tym, że z coraz większą ilością mieszkańców zaczynamy „nadawać na tych samych falach”. Nie ma sensu teraz o tym pisać, ale to wyjdzie w działaniu i pomysłach w najbliższym czasie. Dziewczyny martwiły się też co tu zrobić, aby jakoś „po ludzku” zorganizować Dzień Kobiet, co jest nie lada „zakulką” w związku z sytuacją opisaną w artykule Czyja świetlica? Póki co zaproponowałem, aby same jakoś ten problem rozwiązały, ale te wpadły w małą panikę, „bo skoro Pan tego nie może załatwić, to co my możemy…?” . No i tak się porobiło, że jak to drzewiej mówiono, „wiecie towarzysze, rozumiecie jest problem… ” i jak mówi najstarsza mieszkanka Sycowic Pani Józefa Gimontak ty siądłszy płacz”…. . Trochę czasu jeszcze jest, będziemy myśleć… , wiecie wspólnie…. .

Cezary Woch

Tagi:

Drukuj artykuł Drukuj artykuł

4 komentarze do artykułu “Na ognisku w Sycowicach”

 1. mic

  Żadnych kometarzy od uczestników z górki na pazurki ?

 2. SailorMoon

  Hahahha niezłe zdjęcia 😀

 3. hania

  było super!!!!!!!!!!!
  Oby więcej takich imprez:)

 4. mic

  Masz spóżniony refleks 🙂
  Mam nadzieję, że nie byłaś w szpitalu z górki na pazurki i jesteś cała…. Co ?

Komentarz wyraża opinie wyłącznie jego autora. Redakcja portalu sycowice.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Skomentuj artykuł

Nasz serwis wykorzystuje pliki "cookie". W przypadku braku zgody prosimy opuœścić stronę lub zablokować możliwośœć zapisywania plików "cookie" w ustawieniach przeglądarki.