Drukuj artykuł Drukuj artykuł

Żubr i jego ochrona In situ

żubr

zdjęcie: Jacek Uliński i Cezary Woch

Pod takim tytułem w dniu 23 sierpnia br. odbyły się w Sycowicach warsztaty obejmujące pasjonujące wykłady naukowców praktyków które dotyczyły ogólnej wiedzy dotyczącej żubrów, sposobów ich ochrony i kierunków aktualnie prowadzonych badań genetycznych. Maciej Januszczak ze Stacji Badawczej Fauny Karpat PAN w Ustrzykach Dolnych poprowadził wykład zatytułowany: „Żubr w Bieszczadach jako przykład udanej restytucji”. Magdalena Tracz z Zachodniopomorskiego Towarzystwa Przyrodniczego przybliżyła zagadnienia związane z „Ochroną żubrów In situ w województwie zachodnio-pomorskim”. Prof. Wanda Olech ze Stowarzyszenia Miłośników Żubrów zaprezentowała „Losy żubrów w Polsce”. Dr Zuza Nowak z Katedry Genetyki i Ogólnej Hodowli Zwierząt poinformowała o badaniach naukowych dotyczących „Ochrony zmienności genetycznej żubra”. Prof. Wojciech Halicki z Instytutu Ekologii Stosowanej w Skórznie przedstawił cele stawiane przed zagrodą hodowlaną żubrów w Sycowicach.

Cezary Woch

ŻUBR W BIESZCZADACH JAKO PRZYKŁAD UDANEJ RESTYTUCJI

Drukuj artykuł Drukuj artykuł

3 komentarze do artykułu “Żubr i jego ochrona In situ”

  1. Marek Abramowicz

    niesamowicie żałuję, że nie mogłem uczestniczyć w tych warsztatach- fantastyczna promocja Sycowic, na miarę co najmniej wojewódzką! życzę powodzenia w „Sycowickiej Żubrzej Zagrodzie”, która ruszy niebawem…

  2. Cezary Woch

    http://www.smz.waw.pl

  3. Cezary Woch

    http://www.zubry.sggw.pl

Komentarz wyraża opinie wyłącznie jego autora. Redakcja portalu sycowice.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Skomentuj artykuł

Nasz serwis wykorzystuje pliki "cookie". W przypadku braku zgody prosimy opuœścić stronę lub zablokować możliwośœć zapisywania plików "cookie" w ustawieniach przeglądarki.