Drukuj artykuł Drukuj artykuł

Zapraszamy na Dożynki Gminne!

dożynki

źródło zdjęcia: Jolanta Matuszkiewicz

Koncerty zespołów śpiewaczych, pokazy taneczne, zawody sportowe, smaczne jadło, to zaledwie część atrakcji jakie przygotował Miejsko - Gminny Ośrodek Kultury w Czerwieńsku w ramach corocznych Dożynek Gminnych, które w roku bieżącym odbędą się we wsi Wysokie 27 sierpnia br., o godzinie 13:00 mszą świętą polową, na boisku sportowym rozpoczną się obchody dożynkowe. Następnie odbędzie się tradycyjny ceremoniał dożynkowy, podczas którego starostowie Dożynek przekażą symboliczny bochen chleba na ręce gospodarza gminy, burmistrza Czerwieńska, Piotra Iwanusa. Rozstrzygnięte zostaną konkursy na najpiękniejszy wieniec dożynkowy i najpiękniejszą posesję. Tradycyjnie już, po raz dwunasty, rozegrany zostanie Turniej Gmin Partnerskich, w którym drużyny poszczególnych sołectw zmagać sie będą w różnych, zabawnych konkurencjach; m.in.: "malowanie" sołtysa, rzut ziemniakiem do wiadra, ringiem do celu, kapustą w tarczę. Drużyny będą musiały również zareklamować swoją wieś wierszem lub piosenką, a także stworzyć kukłę dożynkową z dostarczonych przez organizatora materiałów. Po zmaganiach sportowych - prawdziwa uczta muzyczna - zespół REDLIN - perfekcyjny muzycznie, istny gejzer energii, porywający żywiołową muzyką folkową z różnych zakątków świata. Po tym koncercie z pewnością nie zechcecie Państwo zakończyć zabawy i dlatego zagra dla państwa jeszcze rodzimy zespół Power 64 oraz DJ Rycho. Serdecznie zapraszamy!!!

Z poważaniem Jolanta Matuszkiewicz Dyrektor MGOK Czerwieńsk

Tagi: ,

Drukuj artykuł Drukuj artykuł

Komentarz wyraża opinie wyłącznie jego autora. Redakcja portalu sycowice.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Skomentuj artykuł

Nasz serwis wykorzystuje pliki "cookie". W przypadku braku zgody prosimy opuœścić stronę lub zablokować możliwośœć zapisywania plików "cookie" w ustawieniach przeglądarki.