Drukuj artykuł Drukuj artykuł

Lektura Wspomnień

Lektura Wspomnień

źródło zdjęcia: Cezary Woch

Długo oczekiwana "Lektura Wspomnień" pióra Sergiusza Jackowskiego jest już faktem. Poszczególne fragmenty tej książki publikowaliśmy wcześniej na łamach sycowice.net, a teraz mamy możliwość zapoznania się z całością tego dzieła. "Lektura wspomnień" jest niezwykle wrażliwym zapisem osobistych, wzruszających i często tragicznych wspomnień autora oraz osób z którymi się zetknął, przekazanych w prosty i sugestywny sposób. Jest świadectwem historii i losów pogranicza na którym przyszło nam żyć. Przekazywane relacje daleko odbiegają od kanonów historycznych podręczników, ale swoją sugestią głęboko zapadają w serce czytelnika. Bez wątpienia wiele z nich może być kanwą filmowych scenariuszy, w nowoczesny sposób uczących wiedzy o naszej przeszłości. Kiedy bierzemy do ręki "Lekturę Wspomnień" udajemy się w podróż do przeszłości, która powinna każdego z nas uczynić bardziej rozumnym, wrażliwym i lepszym. Miałem wiele szczęścia bo osobiście poznałem Sergiusza Jackowskiego, a z naszych często długich rozmów wywnioskowałem, że wiele nas łączy, ale to już zupełnie oddzielna historia. Jako jeden z pierwszych dostałem od Niego autorski egzemplarz książki z dedykacją którą przytaczam poniżej. „Nie miałem szczęścia mieć syna tak jak Ty Czarku. Los sprawił, że tak późno zaprosiłeś mnie do siebie. Internet, przyjaźń, historia naszych Przodków nas połączyły. Cieszę się, że podążasz do mnie jak do ojca w każdej potrzebie. Daruję Ci na pamiątkę jak dla Syna swój trud, miłości duszę. Może kiedyś po latach kiedy do niej zajrzysz, Twoje serce wzruszę. Twój przyjaciel Sergiusz”. Drogi Sergiuszu, z całego serca życzę Ci wszystkiego najlepszego, a przede wszystkim zdrowia, życzę satysfakcji, zadowolenia i uznania za to, co nam pozostawiasz.

Cezary

Podsumowania i podziękowania Autora

Drukuj artykuł Drukuj artykuł

10 komentarzy do artykułu “Lektura Wspomnień”

 1. Administrator

  Gratuluję 🙂

 2. Adam

  Również gratuluję. Gdzie można kupić tą książkę? przez internet można ją zamówić?

 3. Cezary Woch

  Proszę o zwrócenie uwagi na ostatnie zdjęcie przedstawiające fragment opinii internautów o twórczości Sergiusza Jackowskiego. Opinia ta wraz z innymi, zamieszczona została przez Wydawnictwo na tylnej okładce książki „Lektura wspomnień”. Zupełnie dla mnie nieoczekiwanie zauważyłem, że dwa zdania w tej opinii poświęcone są Sycowicom i Sołtysowi. Jakie piękne porównanie: „dzieło” Pana Sergiusza i „pomysł na Sycowice” Sołtysa Sycowic. Czy to czysty zbieg okoliczności, przypadek, czy może jakaś głębsza myśl i swoista prawidłowość? Jak rzesz pięknie się to czyta, kiedy obcy ludzie /a również niezależne Wydawnictwo/, dostrzegają rzeczy oczywiste: „to jest małe arcydzieło” i w jego tle: „pomysł na Sycowice”, a jednocześnie dają to jako przykład. Jaki piękny klimat do refleksji o życiu, o otaczającym nas świecie, o przyjaźni… . A „swoi”? No cóż, „cudze chwalicie swojego nie znacie” i gdyby tylko w ten sposób można było rzecz podsumować… . Tymczasem na innych anonimowych blogach: intrygi, obrażanie, jątrzenie, zaczepki, inicjowanie prymitywnych i prostackich, niczym nie uzasadnionych wypowiedzi, po prostu WSTYD i KOMPROMITACJA! Jest to po prostu ŻAŁOSNE, że tacy ludzie są wśród nas… . Czy tylko na tyle ich stać…??

 4. sergiusz

  Szanowni Internauci, serdecznie dziękuję za gratulacje. Wyjaśnienia w sprawie książki: Spotkania z wójtem jeszcze nie było z powodu ważnego urlopu do poniedziałku w sprawie rodzinnej pani, która prowadzi promocję gminy /a w tym i sprawę mojej książki/. Po spotkaniu wszystko będzie ustalone, a po nim wszystko wyjaśnię w komentarzach na waszej stronie.
  Co do ludzkich charakterów niech się Pan Cezary nie przyjmuje. Po prostu, musimy z tym żyć. Ja przez swój żywot przekonałem się, że dla każdego osobnika ludzkiego rodzaju Natura obdarzyła w zróżnicowane zmysły, by się ludzie nie nudzili a ich charaktery nie pozwoli zmienić. Chyba że Pan Sołtys dla niewygodnych zamówi u Nieba, by im sypnęło manny.

 5. sergiusz

  Szanowni Internauci!
  Z powodu choroby przedstawiciela z gminy do spotkania jeszcze nie doszło, by omówić sprawy dotyczące mojej książki. Po spotkaniu zawiadomię o szczegółach jej kolportażu.

 6. Sławomir S.

  Pamiętam Pana Sergiusza.Byłem dzieckiem kiedy jeździł po wsiach swoim zielonym autem.Była to chyba Dacia ;).Pozdrawiam.

 7. sergiusz

  Szanowni Internauci, już miałem spotkanie z władzami gminy. Ustaliliśmy spotkanie z autorem na 3-go czerwca na godz. 18-tą, które odbędzie się w Szkole Podstawowej w Międzylesiu. Będą media wojewódzkie i wielu zaproszonych gości. Gmina Skąpe i ja również zapraszamy na to spotkanie wszystkich zainteresowanych moją lekturą. Myślę, że podczas spotkania będzie można zamówić kawę i nabyć książkę oczywiście z dedykacją autora.
  Do zobaczenia Sergiusz

 8. Astor

  Coś wspaniałego, mam ją w domu. Mam swój wkład w tą wspaniałą książke.
  I zapraszam na mój blog o Ciborzu.
  http://www.Tiborlager.blog.onet.pl

 9. Cezary Woch

  W imieniu Pana Sergiusza zapraszam na spotkanie autorskie w piątek o 18.00 w szkole w Międzylesiu. Będzie wielka feta 🙂

 10. Ewa

  Pan mógł go poznać, a ja widuję go często, to mój pradziadek 😀

Komentarz wyraża opinie wyłącznie jego autora. Redakcja portalu sycowice.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Skomentuj artykuł

Nasz serwis wykorzystuje pliki "cookie". W przypadku braku zgody prosimy opuœścić stronę lub zablokować możliwośœć zapisywania plików "cookie" w ustawieniach przeglądarki.