Drukuj artykuł Drukuj artykuł

Ferie w Publicznej Szkole Podstawowej w Nietkowicach

stare fotografie

źródło zdjęcia: sxc.hu

Pani Dyrektor Danucie Tomaszewskiej w imieniu dzieci poświęcam Uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej w Nietkowicach mogą śmiało zaliczyć tegoroczne ferie do niezwykle udanych. W ramach projektu: Szybciej, dalej i w górę. Wysoka jakość oświaty w Gminie Czerwieńsk zorganizowano im wypoczynek dwojakiego rodzaju – stacjonarny i wyjazdowy. Część uczniów udała się do Karpacza, by tam między innymi pobierać lekcje jazdy na nartach, zwiedzać górskie okolice i oczywiście uczyć się języka obcego. Szesnaście osób pozostało w Nietkowicach, by codziennie wytrwale uczęszczać do szkoły. O wagarowaniu nie było mowy, gdyż zaproponowana im oferta zajęć była imponująca. Opieki nad dziećmi podjęły się – w pierwszym tygodniu – Barbara Frydryk, w drugim zaś Paulina Gajna. Obie nauczycielki starannie zaplanowały wszystkie działania, dążąc do tego, by uczniowie mogli uczestniczyć w różnych formach aktywności. Dzieciom zaproponowano między innymi: zabawy integracyjne, zajęcia rekreacyjno – sportowe, warsztaty plastyczne. Miłośnicy gier umysłowych mogli spróbować swoich sił, stając w szranki z innymi. Tych zaś, którym nie obcy jest ruch, zachęcono do nauki tańca. Barbara Frydryk otworzyła dla milusińskich Klub Odkrywcy. Paulina Gajna dowiodła zaś, że, dysponując solą, mąką i ciekawym pomysłem, można stworzyć ciekawe przedmioty. Nie zabrakło też zajęć o charakterze edukacyjnym. Dzieci mogły wysłuchać baśni, udoskonalić swoje umiejętności obsługi komputera, projektując własną wizytówkę, zaprezentować posiadane zdolności wokalne. Podsumowując, uczniowie PSP w Nietkowicach w czasie wypoczynku stacjonarnego: śpiewali, tańczyli, grali, malowali, lepili, itp. Dodatkową atrakcję stanowiły dwa wyjazdy do Zielonej Góry. W pierwszym tygodniu uczestnicy zimowiska udali się do Cinema City, by obejrzeć film pt. Megamocny. Dopełnieniem tak ciekawie zaczętego dnia był pobyt w Sali Zabaw Bubuland. Kolejny wyjazd miał miejsce w drugim tygodniu zimowego wypoczynku. Miejscem, do którego podążyli uczniowie był Lubuski Teatr. Zaproponowano im obejrzenie sztuki pt. Koci, koci łapci. Przedstawienie to powstało na kanwie baśni Stoliczku nakryj się. Dzieci uznały pobyt w teatrze za niezwykle atrakcyjny. Podobne refleksje dotyczyły całości zimowego wypoczynku. Parafrazując tytuł projektu, w którym szkoła ma zaszczyt brać udział – dążąc do celu, którym jest wszechstronny rozwój naszych wychowanków, podążamy szybciej, a na efekty spoglądamy „dalej”.

Paulina Gajna

Niniejszy artykuł ukazał się w Gazetce U Nas

Tagi:

Drukuj artykuł Drukuj artykuł

2 komentarze do artykułu “Ferie w Publicznej Szkole Podstawowej w Nietkowicach”

  1. Ania

    Czy w wakacje będzie coś organizowane w szkole?

  2. Cezary Woch

    Zadzwoń do MGOK w Czerwieńsku to Cię poinformują.

Komentarz wyraża opinie wyłącznie jego autora. Redakcja portalu sycowice.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Skomentuj artykuł

Nasz serwis wykorzystuje pliki "cookie". W przypadku braku zgody prosimy opuœścić stronę lub zablokować możliwośœć zapisywania plików "cookie" w ustawieniach przeglądarki.