Drukuj artykuł Drukuj artykuł

Najbliższe zadania Sołtysa i Rady Sołeckiej

Zadania Sołtysa i Rady Sołeckiej

źródło zdjęcia: nasza-klasa.pl

W dniu 7 marca odbyło się posiedzenie Rady Sołeckiej na którym ustalono poniższy zakres obowiązków na najbliższe 3 miesiące. Sołtys: - złożenie kompletu dokumentacji do Planu Odnowy Wsi, - zorganizowanie wizyty Komisji Infrastruktury w dniu 22 marca w sprawie podtopień domów, - przygotowanie spotkania z Niemcami byłymi mieszkańcami Sycowic w dniu 5 czerwca, przewidywany program spotkania obejmuje mszę ekumeniczną, obiad, zwiedzanie hodowli danieli i zapoznanie się pracami przy budowie ogrodzenia zagrody hodowlanej dla żubrów, indywidualne spacery po Sycowicach, - nadzorowanie i współuczestniczenie w organizacji zabawy tanecznej na wolnym powietrzu w dniu 28 maja, - organizowanie okresowego zamiatania uliczek w centrum wsi i grabienia liści, - zorganizowanie malowania gazonów i kamieni zabezpieczających, - wyrównanie trawników i ich koszenie od kościoła do Pani Żukowej, - zorganizowanie wybrukowania chodniczka, kręgu oraz podestu tanecznego, - sprowadzenie następnej partii kompletów bawarskich, - zorganizowanie zebrania wiejskiego z przedstawicielem Dyrekcji Dróg Wojewódzkich i wytypowanie rejonów pod budowę chodników bez kolizji z budową kanalizacji, - dopilnowanie podłączenia skrzynki prądowej do słupa trakcji elektrycznej. Rada Sołecka: Czesław Lipiński: - opracowanie najpilniejszych potrzeb w zakresie udrażniania rowów melioracyjnych na terenie wsi Sycowice, - wytypowanie fragmentów dróg gminnych do najpilniejszej naprawy, Mariusz Bakalarski: - nadzorowanie porządków w rejonie: „Placu za lustrem”, droga gminna do Pani Zółtobruch i Państwa Biernackich, odcinek drogi wojewódzkiej od Państwa Piotrowskich do Grzybów, Alicja Gąsiewska: - nadzorowanie porządków od rejonu kościoła łącznie z pielęgnacją iglaków przy murze kościelnym, do leśniczówki od strony Krosna Odrzańskiego, Renata Pałucka: - nadzorowanie porządków w rejonie od leśniczówki na Nietkowice do Państwa Klimko, łącznie z dbałością o nasadzenia kwiatów w gazonach w centrum wsi,

Cezary Woch

Tagi:

Drukuj artykuł Drukuj artykuł

3 komentarze do artykułu “Najbliższe zadania Sołtysa i Rady Sołeckiej”

  1. mic

    To mi się podoba !Wszystko jest jawne. Każdy wie co na mim spoczywa i tylko życzyć wszystkim realizacji planów. Co SOŁTYS to SOŁTYS. Macie dobrego GOSPODARZA ! gratuluję.

  2. Pulin

    Mam pytanie!Rada wiejska chciałaby odnowić Krzyż stojący przy drodze w naszej wsi i w związku z powyższym mamy zorganizować zebranie wiejskie czy sami możemy podjąć decyzję o jego odnowie??

  3. Cezary Woch

    Jeśli odnowa krzyża polegalaby np: na jego pomalowaniu lub ewentualnie drobnych naprawach,nie trzeba zwracać się o zgodę do Zebrania Wiejskieo, wręcz przeciwnie, miszkancy wsi powinni byc wdzięczni inicjatorom takiego pomysłu. W sytuacji kiedy „odnowa” polegała by na częściowej rozbiórce krzyża lub całkowitej jego przebudowie, należy skonsultować sprawę z miejscowym proboszczem.

Komentarz wyraża opinie wyłącznie jego autora. Redakcja portalu sycowice.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Skomentuj artykuł

Nasz serwis wykorzystuje pliki "cookie". W przypadku braku zgody prosimy opuœścić stronę lub zablokować możliwośœć zapisywania plików "cookie" w ustawieniach przeglądarki.