Drukuj artykuł Drukuj artykuł

Wybory, wybory…

wybory

źródło zdjęcia: Cezary Woch

W dniu 24 lutego 2011 roku w Sycowicach odbyły się wybory Sołtysa i Rady Sołeckiej. Z ramienia Urzędu Gminy uczestniczyli w nich: Burmistrz Piotr Iwanus, Przewodniczący Rady Miejskiej Leszek Jędras, Dyrektor MGOK Jolanta Matuszkiewicz, Prezes POMAK-u Tomasz Frąckowiak i Wioleta Piotrowska. Ze strony mieszkańców wsi dopisała rekordowa frekwencja ponieważ na wybory przybyło 79 osób, co było zjawiskiem dotychczas niespotykanym. Frekwencja ta nie była przypadkowa ponieważ od pewnego czasu niewielka grupa zadymiarzy przygotowywała mały „przewrót stanu” którego celem było niedopuszczenie do ponownego wyboru dotychczasowego Sołtysa. Dlaczego nie? Bo nie! Niech będzie każdy, byle nie dotychczasowy... Jaki w tym interes wsi? Żaden, a wręcz ponowne pogrążenie się w marazmie. Dla logicznie myślącego człowieka niewybaczalny błąd, ale dla zadymiarzy woda na młyn. Nie obyło się bez prowokacji i tandetnych pomówień zgodnie z zasadą, że cel uświęca środki. Zadymiary były dobrze przygotowane i bezwzględne w działaniu. Wobec gości z Urzędu Gminy wystawiły fatalne świadectwo dla całej wsi, ale mówi się trudno... Na szczęście znakomita większość mieszkańców widząc znacznie wcześniej co się święci i jakie to „kandydatury” funkcjonują na „giełdzie”, gremialnie przybyła na zebranie wyborcze jednoznacznie opowiadając się za dotychczasowym Sołtysem. W kuluarach i w czasie zebrania skierowano do mnie wiele miłych słów i przyjaznych gestów poparcia, za co wszystkim serdecznie dziękuję. Cztery lata nowej kadencji to spory kawał czasu i okazja do zrobienia w Sycowicach wielu ciekawych rzeczy. Przy okazji w imieniu mieszkańców Sycowic przepraszam uczestniczących w zebraniu gości za doznany dyskomfort. Wyniki wyborów: - Sołtys: Cezary Woch - Rada Sołecka: Czesław Lipiński, Alicja Gąsiewska, Mariusz Bakalarski, Renata Pałucka.

Cezary Woch

Tagi:

Drukuj artykuł Drukuj artykuł

17 komentarzy do artykułu “Wybory, wybory…”

 1. Adam

  No to gratulacje i dalszego zapału i chęci do pracy oraz nowych, ciekawych pomysłów. A jak wyniki w sąsiednich wioskach?

 2. Cezary Woch

  O wynikach wyborów u sąsiadów poinformuję po zakończeniu „akcji wyborczej”. We wtorek pierwszego marca jest zebranie wyborcze w Będowie które mam zaszczyt prowadzić, a trzeciego w Nietkowicach.
  Dziękuję za gratulacje i dziękuję wszystkim rozsądnym mieszkańcom Sycowic którzy przyszli na zebranie często jedynie ze względu na moją osobę. Dziękuję za słowa wsparcia i poparcia i dziękuję za to, że nie dopuścili do katastrofy!!! Moim sukcesem jest także ukształtowanie takiej świadomości. Zapału mi nie brakuje i z największą przyjemnością zrobię to co będzie tylko możliwe. Jako ciekawostkę podam, że moja konkurentka w swojej autoprezentacji podała, że „będzie kontynuować dokładnie ten kierunek który obrał dotychczasowy Sołtys” 🙂 i „spełni wszystkie życzenia mieszkańców” 🙂 :). Zapomniałem zapytać, czy potrafiła by opracować Plan Odnowy Wsi 🙂 🙂 🙂 i czy przejmie pisanie artykułów na sycowice.net 🙂 🙂 🙂 :). Kabaret pierwsza klasa, chi chi chi… .

 3. Arek

  Panie Cezary kto z panem konkurował?

 4. Cezary Woch

  Panie Arku, szkoda gadać…. . Kiedy pojawiło się wcześniej, /oprócz innych z tej samej półki/ to nazwisko na „giełdzie” wszyscy myśleli, że to żart, ale akurat w Sycowicach zdarzały się w przeszłości takie czarne scenariusze… . Jeśli ma Pan znajomych w Sycowicach to proszę z nimi porozmawiać, bo sytuacja ta jest mocno komentowana w sklepach na ulicy i po domach.

 5. Administrator

  Każdy może kandydować 😉

  KLIK

 6. Cezary Woch

  Grzesiu, jesteś Mistrzem wyczucia sytuacji… :). Ale to dopiero początek… . Rada Sołecka dostanie od Sołtysa konkretne zadania do realizacji i tu oddzielimy ziarno od plewy…. :). Zadań jest sporo, będzie okazja do wykazania się…. :). Żarty się skończyły, pozostaje szara codzienność, czyli mrówcza praca. Będę informować na bieżąco co planujemy, kto jest za co odpowiedzialny i kto jest co wart. Już widzę kogo to przerośnie i kto odpadnie w tym biegu… 🙂 :).

 7. mic

  Panie Cezary – hamuj Waść ! Langsam , langsam nur nicht heute sagen alen faulen leute ! Wiem ,że chciałbyś ruszyć z posad bryłę ŚWIATA , ale langsam, langsam – czasu Ci starczy , a przy tym szanuj LUDZI !

 8. Cezary Woch

  Drogi mic! Ludzi? TAK!! Gdybyś wiedział jakimi NIELUDZKIMI metodami zagrali Twoi „ludzie” zmieniłbyś o nich zdanie, a ja nie należę do tych którzy pozwalają sobie włazić na głowę….

 9. Administrator

  „… Wszystkiego przypilnuje i jeszcze inni, niektórzy, wtykają mu szpilki.
  To nie ludzie – to wilki!”

  Jarząbek Wacław, trener drugiej klasy [z filmu Miś]
  😉

 10. sergiusz

  Szanowny Panie Cezary, zaprosiłeś mnie na stronę internetową, którą założyłeś z Panem Grzegorzem więc na razie na niej goszczę aż mnie ktoś nie pogoni.
  Gratuluję więc Ci następnej wygranej po ciężkiej walce. Z pewnością dla swojej wsi dużo zrobiłeś, ale tego wszyscy nie chcą dostrzec gdyż taka jest ludzka natura. Od kiedy tylko ten gatunek powstał na Ziemi to przez wieki interesują go najbardziej wojny. Kiedyś Sycowice były spokojną i zgraną wsią. A jakże godnie i wesoło bawili się w niej Mieszkańcy. Myślę Panie Cezary, że twoja energia, pomysły i troska o swoją wieś przekona mieszkańców, że warto jest pomagać twórczemu sołtysowi i żyć w zgodzie, która odbuduje dawny urok wsi i przystosuję ją do nowoczesności. Życzę Ci Panie Cezary i Mieszkańcom waszej wsi powodzenia i satysfakcji ze swoich, wspólnych dokonań. Sergiusz

 11. Basia

  Gratuluje!!! Panie Cezary, zycze oby i w tej kadencji sprawowal Pan funkcje soltysa tak jak do tej pory.Pozdrawiam i zycze owocnych prac.

 12. Cezary Woch

  Wyniki wyborów w Będowie:
  Sołtys
  – Ryszard Przygocki
  Rada Sołecka
  – Wacława Przygocka,
  – Genowefa Meckaniak,
  – Stefania Hołobodowska
  – Urszula Murzyn,
  – Danuta Malec
  Wyniki wyborów w Nietkowicach i w Bródkach, poda Pan Radny Marek Abramowicz.

 13. Marek Abramowicz

  Wszystkim na nowo wybranym sołtysom na Naszym Zaodrzu, tj.(alfabetycznie!): Stachowi Koniecznemu (N-ce), Ryśkowi Przygodzkiemu (Będów), Cezaremu Wochowi( pominę to sołectwo, bo to w końcu nazwa tej strony!) oraz Markowi Zielezińskiemu (Bródki) ślę gratulacje wraz z życzeniem, aby wszyskim Nam zaangażowanym w poprawę m.inn. infrastruktury technicznej i tej ludzkiej, udało się zrealizować choć cząstkę naszych marzeń…

 14. Marek Abramowicz

  BRÓDKI:RS= Grażyna Greczycho, Małgorzata Mokrzecka i Dariusz Szewców. NIETKOWICE: RS= Leon Bubieńczyk, Sebastian Harber, Waldemar Kielka, Katarzyna Wajler-Kielka, Halina Woźniakowska-Pyrka. Nowym Radom Sołeckim życzę przede wszystkim trafnych decyzji w podziale Funduszu Sołeckiego!

 15. maria

  Pozdrowienia z Markuszowa

 16. Cezary Woch

  Dziękuję Marii z Markuszowa… . Pozdrawiam … .

 17. maria

  Pozdrowienia to za mało odezwij się!
  Pozdrawiamy!

Komentarz wyraża opinie wyłącznie jego autora. Redakcja portalu sycowice.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Skomentuj artykuł

Nasz serwis wykorzystuje pliki "cookie". W przypadku braku zgody prosimy opuœścić stronę lub zablokować możliwośœć zapisywania plików "cookie" w ustawieniach przeglądarki.