Drukuj artykuł Drukuj artykuł

Jesienne wspomnienia

jesienne zdjęcia

źródło zdjęcia: dr Jerzy Kubis

Ponieważ zima trochę odpuściła i obecna aura przypomina raczej późną jesień, postanowiłem przypomnieć jesienne zdjęcia danieli wykonane przez zamiłowanego fotografika Pana dr Jerzego Kubisa. Pan Jurek należy do tych nielicznych amatorów którzy w swoją pasję wkładają kawałek serca. Jak bowiem inaczej nazwać czatowanie w ukryciu często w deszczu lub mrozie, na tą jedną jedyną chwilę, na ten moment w którym dzikie i czujne zwierzę da się sfotografować w najmniej dla siebie oczekiwanym momencie. Dzięki takim pasjonatom jak Pan dr Jerzy Kubis czy Pan Jacek Uliński mamy szansę podpatrywania tych pięknych zwierząt w ich naturalnym lub prawie naturalnym środowisku. Kiedy prawie rok temu opracowywałem Plan Odnowy Miejscowości, wymyśliłem dla tego dokumentu takie oto przewodnie hasło : „Sycowice wrotami do natury”. Jak było ono trafne świadczą prowadzone obecnie intensywne prace nad sprowadzeniem żubrów do Sycowc. Ministerstwo Środowiska wydało już stosowną zgodę ze wskazaniem ścisłej lokalizacji zagrody hodowlanej, w drodze konkursu wytypowany został opiekun żubrów, a aktualnie ogłoszony jest przetarg na wykonawcę ogrodzenia. Pierwsza partia tych zwierząt powinna być przesiedlona z Puszczy Białowieskiej już we wrześniu br. Przyjaciele Sycowic do których zaliczam obu znanych już nam świetnych fotografików będą mieli „pełne ręce roboty”, bo przedmiotem ich zainteresowania będą nie tylko daniele, ale żubry-królowie puszy. My natomiast będziemy mogli oprócz osobistego podziwiania tych pięknych zwierząt pooglądać je również na monitorze komputera w takich ujęciach, które uchwycić są w stanie tylko artyści fotograficy. Zapraszamy naszych przyjaciół na bezkrwawe łowy jak najczęściej.

Cezary Woch Foto dr Jerzy Kubis

Tagi:

Drukuj artykuł Drukuj artykuł

Komentarz wyraża opinie wyłącznie jego autora. Redakcja portalu sycowice.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Skomentuj artykuł

Nasz serwis wykorzystuje pliki "cookie". W przypadku braku zgody prosimy opuœścić stronę lub zablokować możliwośœć zapisywania plików "cookie" w ustawieniach przeglądarki.