Drukuj artykuł Drukuj artykuł

Leksykon WHO IS WHO – Sergiusz Jackowski

Lektury

źródło zdjęcia: Sergiusz Jackowski

"Żyjemy w świecie, w którym zanika kultura oparta na tradycji i społecznej identyfikacji. Coraz mniej ludzi określa się przez jasne kryteria – przez język, religię, warstwę społeczną, płeć lub kulturę. Nie istnieją już pierwotne kryteria przynależności, a jednostka zdaje się rozmywać w globalnym świecie. W czasach wzrastającej anonimowości ludzi w społeczeństwie i niedoceniania osiągnięć poszczególnych osób – Who is Who kładzie szczególny nacisk na oddanie każdemu należnego mu szacunku. Każdy, kogo biografia została opublikowana w leksykonie Who is Who, jest szczególnie zasłużony dla swojej społeczności, dlatego jej zamieszczenie jest absolutnie należnym mu wyróżnieniem, stosownie podkreślającym rzeczywiste znaczenie każdej osoby, /Hubners Who is Who/". Z przyjemnością i szacunkiem zauważamy, że w kolejnej edycji leksykonu Who is Who przewidziane jest miejsce na biografię Pana Sergiusza Jackowskiego którego wspomnienia publikowaliśmy na łamach sycowice.net. Jak wygląda skondensowana informacja zamieszczana w leksykonie prezentujemy poniżej. Na marginesie dodam, że już w lutym br. będziemy mieli możliwość nabycia "Lektury wspomnień" autorstwa Pana Sergiusza. Gratulujemy i z niecierpliwością czekamy na tą fascynującą lekturę.

Cezary Woch

Z.: elektryk, regionalista, publicysta. AS.:66-213 Skąpe, Międzylesie 37. AP.:66-213 Skąpe, Międzylesie 37. DU.:Dziahile (pow. Postawy), 20.09.1929. M.: Czesława z.d. Twarogal. D.: Maria (1956), pielęgniarka; Henryka (1960), technik elektryk; Anna (1973), mgr marketingu. R.: Tomasz i Maria z.d. Szabowicz - rolnicy. W.:1956 zawód elektryka w Zasadniczej Szkole Zawodowej w Poznaniu, w 1968 Uprawnienia Budowlane do kier. rob. budowlanymi w zakresie instalacji i urządzeń elektrycznych. K.: 1948 -58 elektryk w Jed. Wojsk. W Ciborzu, 1958 -65 elektryk w Państw. Szpitalu dla Nerwowo i Psychicznie Chorych w Ciborzu, od 1965 – 92 własna działalność gospodarcza: Zakład Elektryczny, 1992 – 98 właściciel sklepu spożywczo- przemysłowego w Międzylesiu, od 1980 renta powypadkowa. SO.:od przejścia na emeryturę rozpoczęcie procesu spisywania refleksji wspomnień z czasów II Wojny Św., dziejów najbliższej okolicy i jej mieszkańców. Jego twórczość znajduje się częściowo na stronie internetowej historycznego blogu sycowice.net, oraz w całości na stronach internetowych: własna, portal „Ziemia Lubuska” (wspomnienia), gmina Skąpe (wspomnienia mieszkańców), która przygotowuje z zaangażowaniem się do wydania wspomnień drukiem pod tytułem „Lektura wspomnień” przy współpracy z oficyną Stowarzyszenia „Pomost”. Składa się ona z sześciu tytułów książkowych: „Dzieje nad strumykiem”, „Wigilia z pułkownikiem”, „Odwiedziny”, „Wspomnienia o ojczyźnie”, „Pięć wojennych mam”, „Szczypta poezji”. H.: filatelistyka, wędkarstwo. JZ.: rosyjski, białoruski, ukraiński, częściowo niemiecki.

Drukuj artykuł Drukuj artykuł

Komentarz wyraża opinie wyłącznie jego autora. Redakcja portalu sycowice.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Skomentuj artykuł

Nasz serwis wykorzystuje pliki "cookie". W przypadku braku zgody prosimy opuœścić stronę lub zablokować możliwośœć zapisywania plików "cookie" w ustawieniach przeglądarki.