Drukuj artykuł Drukuj artykuł

O LOKALNYM MEDIUM, czyli gazetce „U NAS”

Gazeta U nas

źródło zdjęcia: sxc.hu

Gazeta, która ukazuje się od 1989 roku i w jednym z jej pierwszych numerów zamieściłem moje uwagi o problemach naszego Zaodrza. Od wielu lat nie jest ona rzeczywistym forum do wymiany myśli, a stała się po prostu tubą propagandową aktualnej władzy: choć jest to tzw. organ Rady Miejskiej( a więc radnych gminy!), to nie wiedzieć dlaczego, w zespole redakcyjnym- wraz z naczelnym! - brak radnych! Wszelkie negatywne , lub niezgodne „z linią władzy” opnie są od razu torpedowane głównie przez naczelnego. Burmistrz ma w każdym wydaniu przeprowadzony piękny wywiad z naczelnym, w których to wywiadach Pan Burmistrz robi sobie co miesiąc autoreklamę. A każdy radny, jak zdążyłem zauważyć, ma „gwarantowany” jeden wywiad na kadencję=4lata! Oczywiście, że są zamieszczane również artykuły z tak zwanego codziennego życia gminy i to jest OK! Ale nie może tak być, że za gminne (nasze!) pieniądze pan Burmistrz robi sobie comiesięczną reklamę. Ja na tak wydawany miesięczni Rady Miasta Czerwieńska nie zgadzam się!

Z nadodrzańskimi pozdrowieniami; M. Abramowicz

Tagi:

Drukuj artykuł Drukuj artykuł

Komentarz wyraża opinie wyłącznie jego autora. Redakcja portalu sycowice.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Skomentuj artykuł

Nasz serwis wykorzystuje pliki "cookie". W przypadku braku zgody prosimy opuœścić stronę lub zablokować możliwośœć zapisywania plików "cookie" w ustawieniach przeglądarki.