Drukuj artykuł Drukuj artykuł

Sycowice widziane oczami matematyka

Jerzy Kubis

źródło zdjęcia: dr Jerzy Kubis

Do Sycowic zawitałem po raz pierwszy w październiku 2009 r. na zaproszenie Pana Sołtysa Cezarego Wocha. Jako pasjonat fotografii przyrodniczej chciałem zrobić kilka zdjęć danielom węgierskim w czasie bekowiska, a przy okazji poznać okolice Sycowic. Ponieważ wykonanie zdjęć było bardzo pracochłonne, dlatego oprócz malowniczych terenów, na których znajdowały się te zwierzęta niewiele zobaczyłem. W przerwach między kolejnymi sesjami fotograficznymi Pan Sołtys pokazał mi bardzo ciekawą i dobrze wykonaną stronę internetową poświęconą Sycowicom, której na pewno dużo większe aglomeracje mogą tylko pozazdrościć. Przeglądając tę stronę dużo dowiedziałem się o samych Sycowicach, jak i ich okolicy. Będąc już w domu często do niej zaglądam. Zaciekawia mnie bardzo duża różnorodność poruszanych tam tematów znacznie wykraczających poza samą wieś i jej mieszkańców. Można powiedzieć, że jest to dobrze prowadzona i nie tylko wirtualna kronika tej wsi. Dlatego też postanowiłem odwiedzić Sycowice po raz drugi i myślę, że nie ostatni. Zmieniła się pora roku, a więc dla fotografa przyrody zupełnie nowa sceneria. Podobnie, jak poprzednim razem, centrum mojego zainteresowania okazały się daniele, ale nie tylko. Pospacerowałem trochę po okolicy, a uprzejmy Pan Sołtys pokazał mi niektóre urokliwe miejsca tych terenów, które sfotografowałem i tymi to fotografiami chciałem się na tym forum z Państwem podzielić. Mam nadzieje, że jest to dopiero początek mojej przygody z Sycowicami i okolicami, że wiele jeszcze nie zobaczyłem jak np. Gryżyńskiego Parku Krajobrazowego i wszystko jeszcze przede mną. Jak tylko tam się znajdę, a myślę, że to będzie wiosną, to postaram się opisać moje wrażenia i zamieścić kilka zdjęć. Chciałbym parę słów napisać też o sobie. Nie zajmuje się zawodowo fotografią, ale fotografowanie jest moją pasją. Z wykształcenia jestem matematykiem, czyli jak mawiają Amerykanie uprawiam najpiękniejszy zawód na świecie.

dr Jerzy Kubis

Tagi:

Drukuj artykuł Drukuj artykuł

Komentarz wyraża opinie wyłącznie jego autora. Redakcja portalu sycowice.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Skomentuj artykuł

Nasz serwis wykorzystuje pliki "cookie". W przypadku braku zgody prosimy opuœścić stronę lub zablokować możliwośœć zapisywania plików "cookie" w ustawieniach przeglądarki.