Drukuj artykuł Drukuj artykuł

WIEJSKI DOM KULTURY W NIETKOWICACH

Wiejskie Domy Kultury

źródło zdjęcia: Cezary Woch

Wiejskie Domy Kultury są placówkami krzewiącymi kulturę i oświatę w środowisku wiejskim. Bardzo dobrze prowadzoną placówką tego typu jest Wiejski Dom Kultury w Nietkowicach, który obejmuje swoim zasięgiem również wsie: Będów, Bródki i Sycowice. Opiekunką WDK jest Pani Dorota Tatarynowicz, osoba niezwykle miła, sympatyczna i skromna, w żadnym razie nie szukająca jakiegokolwiek rozgłosu. Dlatego też postanowiłem zadać Jej tylko jedno pytanie. C.W. Pani Doroto, jakie formy działania preferowane są w Wiejskim Domu Kultury w Nietkowicach? D.T. Typ zajęć uzależniony jest od osoby prowadzącej, możliwości organizacyjnych i zapotrzebowania uczestników. WDK otwarty jest dla każdego kto chce tu przyjść, zrealizować swoje pasje i pozostawić jakiś ślad swojej działalności. Jak Pan widzi wokół tych „śladów działalności” jest sporo, ale przecież to nie jest wszystko. Najcenniejsze są te niewymierne chociażby takie, jak umiejętność zespołowego działania i nabywanie nowych doświadczeń. To są te, które każdy zabiera ze sobą i mam nadzieję, że będzie wykorzystywać z pożytkiem w przyszłości. Najwdzięczniejszymi bywalcami WDK są dzieci w przedziale 1- 6 klasa szkoły podstawowej i gimnazjaliści. Przeważają głównie zajęcia plastyczno techniczne, czytelnicze i ćwiczenia o charakterze edukacyjnym. Bierzemy również udział w konkursach recytatorskich i plastycznych. Bardzo ważne jest indywidualne podejście do każdego młodego człowieka dlatego też wraz z nimi i zgodnie z ich zainteresowaniami, staram się ustalać formy naszej działalności. Nie zapominamy o zajęciach okolicznościowych związanych z ważnymi rocznicami czy świętami. W zależności od pory roku zmienia się harmonogram zajęć uwzględniający np.: w zimie ferie zimowe a w lecie półkolonie. Muszę powiedzieć, że „dobrym duchem” tych przedsięwzięć jest Dyrektor MGOK Pani Jolanta Matuszkiewicz, która na miarę swoich naprawdę skromnych możliwości finansowych zawsze wspiera te akcje, co pozwala mi w widoczny sposób je uatrakcyjnić. Ostatnio bardzo dużą popularnością cieszą się zajęcia taneczne prowadzone z ogromnym zaangażowaniem przez Panią Karolinę Sroka, w których udział biorą nie tylko uczniowie klas 1- 6, ale w odrębnych grupach gimnazjaliści i osoby dorosłe. Zajęcia te bardzo wzbogacają ofertę naszego WDK. Jako ciekawostkę mogę podać, że uczestnikami tych zajęć są nie tylko mieszkańcy Nietkowic ale również Sycowic i Brodów. C.W. Serdecznie gratuluję pomysłu na prowadzenie WDK i życzę Pani dalszego realizowania się w tak sympatycznej i pożytecznej dziedzinie. W poniższej galerii zdjęć przedstawię maleńką próbkę prowadzonych zajęć, oraz „ślady działalności” które zaobserwowałem w czasie 1,5 godzinnej swojej obecności. D.T. Ja również bardzo dziękuję za odwiedzenie nas i życzę wszystkim forowiczom sycowice.net, Wesołych Świąt oraz zdrowia i pomyślności w Nowym Roku.

Cezary Woch

Tagi:

Drukuj artykuł Drukuj artykuł

3 komentarze do artykułu “WIEJSKI DOM KULTURY W NIETKOWICACH”

  1. Administrator

    Poinformuj znajomych na Naszej-Klasie! Dodaj do śledzika lubuskie

  2. Cezary Woch

    Śledzik kojarzy mi się akurat z czym innym, ale niech będzie…

  3. Administrator

    Śledzik to aplikacja naszej-klasy…

Komentarz wyraża opinie wyłącznie jego autora. Redakcja portalu sycowice.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Skomentuj artykuł

Nasz serwis wykorzystuje pliki "cookie". W przypadku braku zgody prosimy opuœścić stronę lub zablokować możliwośœć zapisywania plików "cookie" w ustawieniach przeglądarki.