Drukuj artykuł Drukuj artykuł

DRZWI Z DUSZĄ….

stare drzwi

źródło zdjęcia: Cezary Woch

Wędrując po Sycowicach i okolicy, uwagę moją zwróciły stare drzwi, których wcale nie jest tak mało. W odróżnieniu od tych antywłamaniowych pięknych i błyszczących, stare drzwi będące ambasadorami minionych czasów, skromnie tkwią od dziesiątków lat w tym samym miejscu, będąc świadkami wydarzeń z udziałem wielu pokoleń. Mijają lata, przemijają mody, a one wiernie pilnują swoich starych domów. W tych starych drzwiach zawarty został kunszt dawnych rzemieślników i ich miłość do tworzenia w drewnie, bo bez wątpienia każda ich para jest małym artystycznym dziełem. Pomimo upływu lat, w dalszym ciągu są niepowtarzalnie piękne. Dlaczego? Bo mają duszę, zresztą zobaczcie sami… .

Cezary Woch

Drukuj artykuł Drukuj artykuł

6 komentarzy do artykułu “DRZWI Z DUSZĄ….”

 1. Administrator

  Drzwi na zdjęciach 2 i 3 wyglądają jak malowane na płótnie 🙂
  Ciekawy artykuł.

 2. Cezary Woch

  To dopiero mała „próbka”. Postaram się zamieścić zdjęcia co najmniej kilkudziesięciu takich drzwi. O dziwo, jest ich w naszej okolicy bardzo wiele, trzeba jedynie chcieć je zobaczyć. Warto je uwiecznić, chociażby dlatego, że może kogoś zainspirują do wykonywania ich replik.

 3. Cezary Woch

  Jeszcze mała uwaga. Przy oglądaniu przy pomocy PicLens dolna partia drzwi jest niewidoczna. Przy oglądaniu „tradycyjnym”, widać kawałek tarasu i drzwi prezentują się w całości.

 4. Administrator

  Po włączeniu PicLens, na dole po prawej stronie jest opcja właczenia trybu pełnoekranowego (full screen). Wtedy widać więcej.

 5. Sergiusz

  Stare drzwi „z duszą” jest to piękny zabytek przodków mieszkających przed wojną na terenie naszej okolicy. Te drzwi budowane z wielką starannością poświęcającą swoją fachowość rzemieślników upiększały domy swoich właścicieli. Dziękuję za umieszczenie zdjęcia (35/45) w waszej galerii drzwi domu w którym mieszkam od 1956r.

 6. Kamila

  gratulace!!! kolekcja drzwi iscie krolewska…milo, ze ludzie ich nie wyrzucaja..sa przepiekne…

Komentarz wyraża opinie wyłącznie jego autora. Redakcja portalu sycowice.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Skomentuj artykuł

Nasz serwis wykorzystuje pliki "cookie". W przypadku braku zgody prosimy opuœścić stronę lub zablokować możliwośœć zapisywania plików "cookie" w ustawieniach przeglądarki.