Podziel się! opowiadania historyczne życie na wsi POŻEGNANIE LATA – galeria zdjęć wieś POŻEGNANIE LATA – galeria zdjęć polska wieś POŻEGNANIE LATA – galeria zdjęć Sycowice

Drukuj artykuł Drukuj artykuł

POŻEGNANIE LATA – galeria zdjęć

Pożegnanie lata

źródło zdjęcia: Cezary Woch

Dziewiętnastego września po raz czwarty spotkaliśmy się na sycowickim festynie. Pogoda jak na tą porę roku idealna. Bardzo ciepły dzień, ciepły wieczór i pierwsza część nocy, trochę chłodniej nad ranem. Nieliczne nitki babiego lata snuły się już w promieniach zachodzącego słońca.
Cisza. Spójrzcie na zdjęcia. Promienie zachodzącego słońca po raz ostatni oświetlają ciemny jeszcze kamienny krąg ogniska. To ono za chwilę będzie naszym „ciepłym słoneczkiem”. Mała dziewczynka siedzącą za biesiadnym stołem i oczekująca początku imprezy, jest dopełnieniem tego nostalgicznego obrazu.
W „Stodole” kobiety przygotowują posiłek, muzyk stroi elektroniczny instrument, pojawiają się pierwsi goście. Dużo młodzieży, zdecydowanie mniej starszych. Z głośników zaczyna płynąć muzyka i zaczyna się zabawa. Słońce schowało się za pobliskimi domami , zaczęło płonąć ognisko i pryskające żywicą pochodnie.
Przy stoisku z loterią fantową co chwila nowi gracze. Nie minęło wiele czasu a losy zostały wyprzedane. Jeszcze jedno losowanie i los główny: rower góral przechodzi w ręce Ani Janiszewskiej. Coraz więcej tańczących osób. Warunki trudne – murawa i do tego niezbyt równa. Na festynach w innych miejscowościach podobnie ale obiecuję, że zrobimy wszystko aby w następnych sezonach sycowickie festyny odbywały się na przyzwoitym tanecznym kręgu.
Muzycy puszczają coraz ciekawsze utwory, zabawa trwa. Przychodzi czas na wybór „Miss ubiegłego lata” i tu mały problem… . Konferansjer omyłkowo podał, że dokonamy wyboru „Miss Sycowic” i nasze dziewczyny już tego nie odpuściły… .
Wobec powyższego Jury błyskawicznie zmieniło zasady konkursu i ogłosiło, że odbędą się dwie konkurencje: wybór „Miss Sycowic” i „Miss ubiegłego lata”. Pojawił się następny problem. Do konkursu zgłosiło się tyle pięknych dziewcząt, że eliminacje musiały by trwać pewnie z tydzień…. .
Jury znowu poszło na skróty i przy aplauzie widzów i pozostałych konkurentek, na „Miss Sycowic” wybrano Agnieszkę Pałucką oczywiście z Sycowic, a na „Miss ubiegłego lata” Ewelinę Knechciak z Czerwieńska. Obie Miss-ki będziemy mogli bliżej poznać w specjalnych wywiadach opublikowanych wkrótce na sycowice.net. Pozostałym niezwykle urodziwym dziewczynom serdeczne dziękuję za wzięcie udziału w konkursie i mam nadzieję, że następny tytuł „Miss” będzie również ich udziałem.
Na zakończenie chciałbym podziękować również wszystkim Paniom z Rady Sołeckiej i Koła Gospodyń, za niezwykle staranne przygotowanie festynu. Specjalne słowa podziękowania kieruję do młodych dziewcząt: Andżeliki i Kasi Żaba, Korneli Kubiak, Karoliny Krzemińskiej i Danusi Szaj, które nie szczędziły trudu w przygotowaniu imprezy.
Chłopaków jak zwykle nie było w czasie tych przygotowań nie tylko jak na lekarstwo, ale wcale i mam nadzieję, że w następnym sezonie przemyślą to i tak jak dziewczęta będą również się angażować.
Cieszę się bardzo, że po długim okresie „posuchy”, latoś w Sycowicach festynami obrodziło, że skonsolidowała się grupa osób które z niemałym trudem festyny te przygotowują a ja ze swojej strony obiecuję, że dołożę wszelkich starań aby w następnych sezonach były jeszcze bardziej ciekawe i organizowane z większym rozmachem. Mam nie tylko nadzieję ale wręcz pewność, że Sycowice jest na to stać.
Życzę miłego oglądania w jesienne i zimowe wieczory, wszystkich galerii zdjęć z sycowickich festynów . Do zobaczenia być może już w maju…. .

Cezary Woch

Tagi:

Podziel się! opowiadania historyczne wojna POŻEGNANIE LATA – galeria zdjęć Sycowice POŻEGNANIE LATA – galeria zdjęć życie na wsi wieś POŻEGNANIE LATA – galeria zdjęć Sycowice

Drukuj artykuł Drukuj artykuł

Jeden komentarz do artykułu “POŻEGNANIE LATA – galeria zdjęć”

  1. dominika

    Od razu widać że impreza naprawde była udana. Żałuję, że mnie tam nie było ,juz nie mgę doczekać się kolejnych wakacji :)

Skomentuj artykuł

© sycowice.net, 2010 - polska wieś, życie na wsi, wojenne opowiadania historyczne