Drukuj artykuł Drukuj artykuł

„KSIĘŻYCOWY FESTYN” – galeria zdjęć!

Festyn w Sycowicach

źródło zdjęcia: Cezary Woch

Najpierw Sobótka w deszczu, później Zabawa z pochodniami a teraz „Księżycowy festyn”… . Trzecie zabawowe spotkanie w Sycowicach sympatyczne, miłe i wesołe, przy księżycu w pełni, było nad wyraz udane. Od dawna takich spotkań brakowało, a to już jest trzecie, a przecież to jeszcze nie koniec! Będzie jeszcze we wrześniu „Pożegnanie lata” i plany na rok następny!

Było wiele młodzieży z Pomorska, Bródek, Brodów, Nietkowic, Będowa, Radnicy, Podłej Góry, Zawisza i Międzylesia. Dziękujemy im za piękną, przyjacielską i bezpieczną zabawę „na poziomie”. Dziękujemy i zapraszamy na następne plenerowe spotkania.
Musicie wiedzieć, że w przygotowanie takiego festynu zaangażowanych jest wiele osób. Statystyki, liczby i zestawienia są niewątpliwie nudne, ale nie możemy oprzeć się pokusie, aby wymienić wszystkich którzy przyczynili się do dobrej organizacji zabawy. Są to: Beata, Andżelika i Kasia Żaba, Anna Grzyb, Zosia Biernacka, Krzysiek Kurowski, Grzesiek Pałucki, Teresa Kruś, Jadwiga i Zdzisław Danielewicz, Ania i Kornelia Kubiak, Halina i Władek Dydak, Anna Bakalarska, Karolina Krzemińska, Wanda i Maciej Lewandowski i Klaudia Warmke. Szczególne słowa podziękowania kierujemy do Państwa Sabiniarz.

Goście podkreślali sympatyczną atmosferę, zauważali pozytywne zmiany w Sycowicach, chwalili gospodarzy i sycowice.net! Byli również przejazdem goście z odległych krańców Polski którzy mówili, że czytają nasz blog i, że są zauroczeni poruszanymi tam tematami. Podobają się wspomnienia najstarszych mieszkańców, galerie zdjęć, tłumaczenia starych tekstów a teraz „Wigilia z pułkownikiem”. Jakżesz miło było tego słuchać!

Szkoda tylko, że znowu nie było Sołtysa! SAI /Sycowicka Agencja Informacyjna – nie mylić z pewną sepleniąca panią…!/ w swoim porannym serwisie informacyjnym podała, że w udzielonym jej wywiadzie Sołtys obiecał, że na „Pożegnaniu lata” będzie na pewno! My tymczasem przygotowaliśmy w galerii zdjęć jeden sprytnie zrobiony fotomontaż z Sołtysem. Pani Tereska potwierdzi to na pewno, szczególnie przed Stachem… .

Goście i nasi mieszkańcy prosili też bardzo, aby Sołtys Nasz Kochany zaprzestał polemiki na śmietnikowym forum z ludźmi którzy na to nie zasługują! W imieniu Sołtysa obiecujemy, że mają to jak w banku…! Serdecznie dziękujemy za sympatyczną zabawę!


Barbara Sadowska i Wasz specjalny wysłannik na festiwale, dyskoteki i festyny. C.W.

Tagi: ,

Drukuj artykuł Drukuj artykuł

15 Komentarze(y) do artykułu “„KSIĘŻYCOWY FESTYN” – galeria zdjęć!”

 1. Cezary Woch

  Stało się już tradycją naszych festynów publikowanie galerii zdjęć. Czy są one potrzebne czy też nie, można ocenić po ich „oglądalności”. Są osoby które nie mają ochoty na takie fotki i zawsze to uwzględniam, ale znakomitej większości naszych gości po prostu zależy na tym, aby w galerii się znaleźć! Na ogół uprzedzam, że będę robić zdjęcie, a później z reguły pokazuję je zainteresowanej osobie na podglądzie. Nieraz sam wykasowuję, bo ujęcie mi się nie podoba lub fotografowana osoba wyszła niekorzystnie. Przyczyną tego są na ogół złe warunki świetlne /noc/, duża dynamika scen /szybki taniec/, zmęczenie itp. Zdjęcia te mają przypominać nam dobrą zabawę i nie należy oczekiwać tu fotografii takich jak do paszportu… . Poza tym trzeba mieć też pewien dystans do siebie i do sytuacji i nie robić z byle czego problemu. Gdyby jednak ktokolwiek uznał po czasie, że opublikowane zdjęcie mogłoby być „ciut lepsze”, to nic nie stoi na przeszkodzie aby napisał taki oto malutki komentarz do Admina, z prośbą o wykasowanie jego zdjęcia. Komentarz ten widoczny jest tyko i wyłącznie dla Admina, a On go nie będzie publikować. Dziewczyny zwróciły się do mnie z prośbą o zorganizowanie na następnym festynie konkursu „Miss ubiegłego lata”. Jeśli będzie ciepło rozważymy zorganizowanie również „Miss mokrego podkoszulka” /radzę to przemyśleć…/ i z góry uprzedzam, że wykasowywania w tym przypadku nie będzie… .

 2. Administrator

  Przeciwko zamieszczonemu fotomontażowi, zdecydowanie zaprotestowała żona Sołtysa grożąc rozwiązaniem umowy małżeńskiej… . Nie mieliśmy innego wyjścia, jak zamieszczenie w to miejsce oryginału…

 3. Zenek R

  Witam, jest to mój pierwszy komentarz, a raczej zapytanie. Dlaczego w galerii zdjęć usunięto oryginalne zdjęcie nr 74/100 – gdzie pan Cezary Woch jest z inną osobą, a w to miejsce wstawiono zdjęcie pana Cezarego Wocha z żoną? Wstawione nowe zdjęcie dalej ma nr 74/100 z opisem ” Zabawa w Sycowicach ” – a więc jest to kłamstwo, wprowadzanie ludzi w błąd! Wytnie się mnie, czy udzieli odpowiedzi:)? , pozdrawiam

 4. Administrator

  Witam, jest to mój pierwszy komentarz, a raczej zapytanie. Dlaczego w galerii zdjęć usunięto oryginalne zdjęcie nr 74/100 – gdzie pan Cezary Woch jest z inną osobą, a w to miejsce wstawiono zdjęcie pana Cezarego Wocha z żoną?

  Na to pytanie odpowie Cezary Woch

  Wstawione nowe zdjęcie dalej ma nr 74/100 z opisem „Zabawa w Sycowicach” – a więc jest to kłamstwo, wprowadzanie ludzi w błąd!

  Bardziej niedopatrzenie niż kłamstwo. Mam nadzieje, że obecny opis zdjęcia jest satysfakcjonujący.

  Wytnie się mnie, czy udzieli odpowiedzi:)?

  Strona powstała po to, by był na niej prowadzony dialog, a nie monolog. Jeśli nikt (a zwłaszcza anonim) nikogo nie obraża, to komentarz jest publikowany.

 5. krzysztof

  Widzę że w Sycowicach pięknie się bawicie.,dajcie znać wcześniej kiedy następna impreza ,może poukładam sobie plany i się załapię na pierogi ruskie,a i grzybów pewnie u was dostatek,więc będzie przyjemne z pożytecznym.Myślę że zrozumiałem cały dowcip ze zdjęciem/fotomontarz/ dobre 🙂 pozdrawiam wszystkich serdecznie

 6. Cezary Woch

  Panie Krzysiu! Oczywiście, że Pan zrozumiał…, mądrej głowie choć dwa słowie… . Powody były poważne ;))), patrz wpis Administratora z 13-tego z godz.22.03.Będziemy szukali we wrześniu jakiegoś terminu bliskiego pełni księżyca, bo wtedy jest najlepsza pogoda. Do końca miesiąca powinno to się wyklarować. Również serdecznie pozdrawiam.

 7. Agata sroka

  Strona powstała po to, by był na niej prowadzony dialog, a nie monolog. Jeśli nikt (a zwłaszcza anonim) nikogo nie obraża, to komentarz jest publikowany.TO ZDANIE SKOPIOWANE A MOJE ZAPYTANIE I KOMENTARZ WYCIETE .CZY TO JEST ZGODNE Z ZAŁOZENIAMI TEJ STRONY.PRZECIEZ JA NIE OBRAZAŁAM NIKOGO

 8. Administrator

  Pani Agato, widocznie uznałem, że Pani komentarz nic nie wnosi do rozmowy.
  Zapraszam do zapoznania się z nową kampanią internetową internet bez ch@mstwa

 9. Nika;)

  Witam wszytskich serdecznie;)
  Mnie tam zdjęcia z festynow baaardzo ciesza;) Jest miło patrzec i wspominac wspaniałe chwile zabawy;)
  Uwazam,tą galerie za słuszna i dziekuje ze publikacje zdjęc, na których rowniez jestem;) Pozdrawiam wszytskich serdezcnie;)

 10. Sergiusz

  Szanowny Panie Cezary!

  Życie nie jest łatwe. Najmniejszy, nie świadomy błąd ludzie skomentują intrygą.

 11. Cezary Woch

  Szanowny Panie Sergiuszu!
  Staramy się nie popełniać błędów, chcemy stwarzać dobrą zabawową atmosferę pomimo, że ta zabawa już się skończyła. Tak było również z nieskomplikowanym żartem o „fotomontażu”. W tych sprawach nie można być małostkowym i czepiać się szczegółów, bo w obawie przed „konsekwencjami” zabawowicze podpierali by ściany… . Więcej luzu i wyobraźni…. . Serdecznie Pana pozdrawiam i obiecuję, że wkrótce odpiszę na e-mail.
  Dziękuję Nice za pozytywną ocenę galerii i również serdecznie pozdrawiam!

 12. dominika

  Witam ! mam pytanie, kiedy szykuje Pan kolejną zabawę,bo słyszałam że 19 września ;/(własnie wtedy mnie nie bedzie) mam jeszcze 1 pytanie czy będą jeszcze jakieś imprezy w październiku ,bo chciałabym być jeszcze na jakimś .
  ps:festyny w Sycowicach są naprawde super dlatego chciałabym być jeszcze na jakimś 🙂
  pozdrawiam Pana Sołtysa serdecznie 🙂

 13. Cezary Woch

  Śliczna Dominiko!
  Niestety, właśnie 19 września! Zrób wszystko aby jednak znaleźć trochę czasu na ten ostatni w tym sezonie sobotni wieczór! Twoja nieobecność będzie prawdziwą stratą dla kolorytu imprezy! Za tym terminem przemawia zbliżająca się jesień, chłodne wieczory i możliwość długotrwałych jesiennych opadów. 19 września będzie wyjątkowo ciepło i bez opadów. Prognozy mówią o temperaturach w sobotę i w niedzielę do 23-25 stopni, bez opadów, chociaż w nocy może być chłodno. Ale cóż to dla nas, będzie wyśmienite piwo, krokiety z czerwonym barszczykiem, flaczki, kiełbaski i co tu dużo mówić, damy radę…. .Będzie też dużo drewna na ognisko i strzelające żywią pochodnie przy których też można się ogrzać. To będzie prawdziwe pożegnanie lata! Planujemy wybór „Miss ubiegłego lata”, pierwsze trzy lokaty mają zapewnimy wywiad w internecie / oczywiście na sycowice.net/i listy polecające na najbliższe wybory „Miss świata”… . Ogłoszenia o festynie będą dzisiaj do wieczora na wszystkich sąsiednich wsiach. Nie chcę słyszeć, że Ciebie nie będzie…!! Do zobaczenia na „Placu za lustrem”! W sobotę oczywiście…

 14. dominika

  Witam!
  Niestety niebędzie mnie dziś,poniewaz mieszkam ok.180 km od Sycowic,i 2 razy w miesiącu przyjezdza po mnie tata(ktory mieszka w Sycowicach).Niestety wypadło tak,że musiał pojechac do pracy i będę dopiero w październiku.
  Ale poczekam do następnych wakacji 🙂
  A Wam życzę miłej i udanej zabawy !
  pozdrawiam

 15. Cezary Woch

  dominiko
  Szkoda, że być nie możesz… . Pokażemy jednak ponad setkę zdjęć mam nadzieję, że ciekawych i, że Admin umieści wszystkie, bo będą wielokrotnie oglądane w długie jesienne i zimowe wieczory. Napiszę też coś o samym festynie, o fantowej loterii i o wyborach nie tylko „Miss ubiegłego lata” ale „Miss Sycowic” który to konkurs zorganizowany został zupełnie nieoczekiwanie. Proszę o 2-3 dni cierpliwości.

Komentarz wyraża opinie wyłącznie jego autora. Redakcja portalu sycowice.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Skomentuj artykuł


5 × = trzydzieści

Nasz serwis wykorzystuje pliki "cookie". W przypadku braku zgody prosimy opuœścić stronę lub zablokować możliwośœć zapisywania plików "cookie" w ustawieniach przeglądarki.