Drukuj artykuł Drukuj artykuł

Kto się lubi bawić – galeria zdjęć

Festyn w Sycowicach

źródło zdjęcia: Cezary Woch

Jedenastego lipca, roku Pańskiego AD 2009 w Sycowicach, bawiono się na drugim już w tym roku festynie. Zrobiłem sporo zdjęć, chociaż niektórzy nie mieli życzenia być uwiecznionymi w naszej galerii. Życzenia ich spełniałem „od ręki” wykasowując ich z pamięci karty.

Jednak znakomita większość gości bardzo chętnie pozwalała się fotografować, a nawet upominała się o to, aby ich pobyt na festynie również zarejestrować. Jak zobaczycie sami „pozowanych” zdjęć prawie nie ma, w większości są to naturalne zdjęcia „w ruchu”, co stwarza i odzwierciedla niepowtarzalny klimat i atmosferę zabawy.

Mam nadzieję, że tradycją sycowickich festynów stanie się publikowanie galerii zdjęć po każdym z nich. A będą ku temu okazje, ponieważ planujemy jeszcze co najmniej dwa: wstępnie 8 sierpnia i we wrześniu na „pożegnanie lata”.
Korzystając z okazji, w imieniu mieszkańców Sycowic chciałbym serdecznie podziękować aktywistkom Koła Gospodyń bez których organizacja festynu nie była by możliwa. Właśnie między innymi dzięki nim Sycowice stają się zupełnie inne, to co nie było możliwe jeszcze rok temu, dzisiaj staje się codziennością… . Szczególne słowa uznania kieruję do Pani Barbary Sadowskiej, na której barkach spoczęła cała organizacja przedsięwzięcia.

Słowa uznania kieruję również do naszych gości z Będowa, Szklarki Radnickiej i Nietkowic, którzy przybyli najliczniej i dzięki których przyjacielskiej i sąsiedzkiej postawie cały festyn miał spokojny przebieg.

Zrezygnowałem z opisu zdjęć chociażby dlatego, że nie znam wszystkich gości, a poza tym przedstawiane obrazy są bardzo wymowne. Szukajcie się na zdjęciach i baczcie pilnie, aby znaleźć się na nich przy następnej okazji…. . Aha, nie widziałem na nich Sołtysa, może ktoś wie dlaczego? Szkoda , że go tam nie ma, ale nieraz tak bywa…

Cezary Woch

Tagi: ,

Drukuj artykuł Drukuj artykuł

9 Komentarze(y) do artykułu “Kto się lubi bawić – galeria zdjęć”

 1. iwa

  Nic nie jadłam ,nic nie piłam,ale było fajnie widać po zdjęciach.Pozdrowienia dla mieszkańców.

 2. Agata sroka

  miło ze Pan Sołtys wymienił osoby zaangazowane w przygotowanie festynu ale tylko te bliskie jemu Wiem ze wsrod wymienionej młodziezy zabrakło bardzo pracowitej dziewczynki tj.Karoliny Krzeminskiej i Pani,ktora zajmowała sie dziecmi Dochodzą mnie słuchy ze ma Pan z nią zatargi ale nie ładnie tak,Fakt nie jestem mieszkancem Sycowic ale jestem tam czestym gosciem.Trzeba uzdrowic tę chorą sytuację i tak jak proponuje Pan Panu Zenkowi ugodę to i innym tez warto sprobować Przemysl to Panie Sołtysie i działaj zgodnie ze wszystkimi mieszkancami

 3. Cezary Woch

  Rzeczywiście nie wymieniłem wszystkich, bo tych osób zaangażowanych w różnych momentach było bardzo wiele. Karolina Krzemińska owszem robi postępy, ale zaczęła się angażować w przeciwieństwie do jej koleżanek dopiero od niedawna i nie widziałem potrzeby na specjalne jej wyróżnienie. Uważasz, że wszystkim należy się po równo? Ja nie! Wyznaję zasadę, że każdemu według jego zasług! Ma jednak szansę dołączyć do najlepszych i na to liczę. Wymieniłem jedynie osoby na które można bezwarunkowo polegać. Z Panią która zajmowała się dziećmi, od dawna staram się ułożyć jak najlepsze relacje i myślę , że z powodzeniem. Dziękuję za troskę o dobrą atmosferę w Sycowicach. Apel o „zgodne działanie ze wszystkimi mieszkańcami” jest nie na miejscu, ponieważ ja niczego innego bardziej nie pragnę…. . Gorzej właśnie z tymi niektórymi MIESZKAŃCAMI którzy do tego działania nie bardzo się garną, ale wierzę głęboko w to, że ta ich postawa ulegnie pozytywnej zmianie. Na przyszłość proszę jednak, aby ton Twoich wypowiedzi był bardziej łagodny i mniej roszczeniowy, stwarza to lepszą atmosferę do dyskusji i wymiany poglądów… . Tekst który zamieściłaś na portalu Ziemia Lubuska jest wyjątkowo nie na miejscu. Prezentowany tam poziom agresji i nieznajomość faktów nie stwarza dobrego klimatu, wyciągnij z tego jakieś wnioski… . Pozdrawiam i zapraszam na następny festyn w dniu 8 sierpnia. Mogę Ci zrobić również ładne zdjęcie z gwarancją jego umieszczenia w naszej galerii ale pod warunkiem, że szepniesz mi do ucha, że jesteś SROKA…

 4. Cezary Woch

  Trochę późno i przysypiam, ale coś ostatnio mam farta w odkrywaniu TW. Porównując oba wpisy sroki na portalu Ziemia Lubuska z godz.22.42 i w/w Agaty sroki z godz.22.58, oraz posługując się wiedzą tajemną wiem już kim jesteś! A to dopiero…. . Musisz bardziej się maskować, cha cha. Wybaczam Ci, ale więcej już tak nie pisz… .

 5. Agata sroka

  No tak Panie Woch skoro twierdzi Pan ze wie kim ja jestem to pytam się kim………Mam zmienic nazwisko czy tez zamiscić ksero dowodu osobistego Nie wiem na kogo Pan stawia i co Pan chce od mojego Tonu Wyraziłam tylko swoje poglądy Wychowano mnie w duchu pokory i dlatego napisałam NIE MAM OSĄDZAC ale jestem pełna uznanie dla Pana Osiągnięc ALE NIE POCHWALAM STRONNICZOSCI

 6. Cezary Woch

  To nie są poglądy a niepotrzebne jątrzenie. Co chłopu do tego, jak chałupa nie jego? Doradców bez kwalifikacji nie potrzebuję.Jeśli jesteś pewna co do swoich przekonań to zamieść ksero dowodu osobistego /data urodzenia może być zakryta/. Z tym duchem pokory to popelina,szukasz zwady i zadymy. Takich rad to możesz udzielać sąsiadkom!Zero konstruktywnych przemyśleń…! Matka Teresa się znalazła…!

 7. Agata sroka

  […]Fragment wypowiedzi narusza pkt 1 Regulaminu. Administrator
  Jestem osobą czynną zawodowo i rownież osobą publiczną i nie mogę sobie pozwolić na polemikę z Panem na tak niskim poziomie Ja do Pana z szacunkiem a Pan do mnie z obelgą .Jak zmieni Pan swoje zachowanie a śledzę tę stronę to się odezwę

 8. Agata sroka

  panie Administratorze ja nie naruszyłam regulaminu Pan Woch odpisał bardzo ostro obraził mnie a Pan wycina moją odpowiedz Czyli strona ta jest tylko CEZAREGO WOCHA to po co pisze Pan prosby o skomentowanie wpisow.Z szacunkiem do reszty mieszkamcow AGATA
  A ja twierdze że Pani naruszyła regulamin. Wyrażać swoje poglądy można także w kulturalny sposób.
  Strona nie należy do Cezarego Wocha. Nikt nikogo nie zmusza do komentowania. Pozdrawiam, administrator

 9. Cezary Woch

  Do Agaty sroki!
  Zgodnie z moimi przewidywaniami w sposób skryty i anonimowy, za wszelką cenę szukasz zwady z nadzieją zrobienia większej zadymy! Nie potrzebujemy takich interlokutorów /wiesz co oznacza to słowo?/. Dlaczego zgodnie z własna sugestią, nie opublikowałaś kserokopii dowodu osobistego albo jakiegokolwiek innego dokumentu potwierdzającego twoją tożsamość? Zobaczylibyśmy co z ciebie za ptaszek… . Zadzwoniłbym do twojego Sołtysa, pogadalibyśmy o tobie jak Sołtys z Sołtysem, a może nawet jak mgr inż. z mgr inżynierem… /masz jakiś tytuł…?/. Na niski poziom dyskusji to ty nas próbujesz wciągnąć, ale nie z nami takie numery. Skoro Admin cię wyciął, to z pewnością miał 100% powody. Nie tolerujemy chamstwa i prostactwa, musisz poszukać sobie innego forum i innego towarzystwa stosownego do twojego wykształcenia i poziomu intelektualnego /osoba publiczna pracująca zawodowo, ciekawe co to za instytucja cię zatrudniła, bardzo ciekawe…/! Tam wyżyjesz się na pewno! Twoje wpisy na sycowice.net obrażają takich ludzi o których tu pisaliśmy jak: Pan Edward Gąsiewski, Pani Michalina Puszkarska, Pani Józefa Gimon, Pan Franciszek Kryniewiecki i Pani Anna Meckaniak! Obrażają także Pana Sergiusza Jackowskiego i bohaterów jego opowiadań. Obrażają także historię Sycowic i jej mieszkańców! A my tu razem z Adminem, na sycowice.net, jesteśmy STRAŻNIKAMI tej historii!! Administrator który założył tą stronę i świetnie ją prowadzi ustalił REGULAMIN. Ja tu tylko od czasu do czasu coś piszę. Przedstawię ci za to mój regulamin a co, też chcę być ważny… .
  1.
  Nie będziesz się do mnie zwracać w formie „Panie Woch”. Wykładnia: zwracając się do mnie w formie „Panie Woch”, zwracasz się do osoby fizycznej, a ja nie mam zwyczaju nawiązywania podejrzanych „ryzykownych kontaktów” i nie mam przyjemności w nawiązywaniu znajomości z kimkolwiek! Zastosowanie zwrotu „Panie Woch” eliminuje cię z otrzymania odpowiedzi.
  2.
  Zwracając się do mnie na sycowice.net, będziesz stosować formę „Panie Sołtysie”, przy czym zwracam uwagę na to, że oba słowa MUSZĄ być pisane z dużej litery! Wykładnia: wieś Sycowice i jej przedstawiciel Sołtys, wymagają dla siebie należytego szacunku! Nie zastosowanie się do tej zasady eliminuje cię z otrzymania odpowiedzi.
  3.
  Możesz poruszać w sposób kulturalny i grzeczny jedynie tematy ogólne, lub tylko i wyłącznie dotyczące problemów wsi, z podaniem sposobów i koncepcji ich rozwiązania. Wypowiedzi muszą być twórcze i konstruktywne /jesteś osobą publiczną, pracujesz w urzędzie, a więc kłopotów z tym nie będzie…/ . Nie interesuje mnie, kto z kim i dlaczego, kto tu pokrzywdzony a kto nie wyróżniony! Jeśli już, to omawiaj to na kawie z sąsiadką lub z osobą poszkodowaną która ci sprawę nadała… ! Wykładnia: nie interesują mnie pozbawione sensu dyskusje o niczym!
  P.S.
  1.
  Zwracając się do ciebie piszę z małej litery ponieważ anonim nie zasługuje na szacunek. Jeśli się ujawnisz i zaczniesz pisać do rzeczy, a to co innego… .
  2.
  O tych „bzdetach”, jako „walek”, to ty pisałaś? Poziom ten sam, albo jeszcze gorszy… . / chyba jednak nie, bo za „walka” „robiła” moja sąsiadka, a ty jesteś z innej wsi… chi chi chi…/.

Komentarz wyraża opinie wyłącznie jego autora. Redakcja portalu sycowice.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Skomentuj artykuł


4 + osiem =

Nasz serwis wykorzystuje pliki "cookie". W przypadku braku zgody prosimy opuœścić stronę lub zablokować możliwośœć zapisywania plików "cookie" w ustawieniach przeglądarki.