Drukuj artykuł Drukuj artykuł

Flagi na maszt!

podstawa pod maszt

źródło zdjęcia: Cezary Woch

Jak doniosła w godzinach popołudniowych Sycowicka Agencja Informacyjna, /nie mylić z pewną sepleniącą panią…/, nasi strażacy zaplanowali wbetonowanie podstaw pod maszty flagowe. Informacja ta była z pozoru tak niewiarygodna i nieprawdopodobna, że nasz specjalny wysłannik na tereny objęte konfliktami udał się na wskazane miejsce. Okazało się , że Prezes Stowarzyszenia OSP Pan Stanisław Szymański wraz z kilkoma strażakami, w ścisłej współpracy z miejscowym Sołtysem zabierają się do roboty. Był to tak niespodziewany widok, że przejeżdżający na rowerach ostro hamowali patrząc co też tam się dzieje…! A działo się działo…. . W ruch poszły najpierw szpadle, a lekko nie było bo pod spodem resztki gruzowiska. Ale co to dla strażaków! Zaraz znała się „lola” czyli solidny łom i trzy wykopy wyrychtowano wnet. Później Sołtys dowiózł żwir i cztery zasponsorowane worki cementu /bo budżet sołecki kaput!/. Pan Prezes żeby nie być gorszym własnym mercedesem przewiózł cztery i pół worka cementu i zaczęło się „urabianie towaru”. Następnie wstawiono do wykopów druty zbrojeniowe i zaczęło się „zalewanie”. Następny etap to ustawianie szalunku, wypełnienie go betonem i wmontowanie podstaw pod maszty. Szef ekipy z poziomicą i murarskim sznurem wszystko elegancko akuratnie ustawiał żeby było tak, jak być powinno. Przechodzący ludziska zatrzymywali się i komentowali, albo przyspieszali kroku aby co nie daj Boże ktoś ich do czegoś nie chciał zatrudnić…, ale strażacy poradzili sobie sami wyśmienicie i z zaplanowanego zadania wywiązali się na piątkę! Jak beton dojrzeje, założenie masztów to tylko formalność! Chłopy to skromne i zdjęć „do gazet” robić nie kazali, ale nasz korespondent nie byłby sobą a i szef Agencji by mu pewnie po premii pojechał, gdyby ukradkiem paru zdjęć nie „cyknął”. Na zakończenie Sołtys postawił wszystkim strażakom po piwie, żeby fundamenty „dobrze trzymały” i podając sobie ręce towarzystwo rozstało się w największej komitywie. I niech ktoś teraz powie, że w Sycowicach coś nie jest możliwe… . Sołtys prosił też aby napisać, że Pan Stanisław Szymański jako osoba prywatna zakupił „dla wsi” dwa bardzo ładne namioty które będą wykorzystywane już przy najbliższym festynie. Bardzo za to dziękujemy! I jeszcze jedno. Przechodząca tamtędy jedna z najstarszych mieszkanek Sycowic Pani Józefa Gimon tak powiedziała: jak staną już te maszty i będą zawieszone flagi, to Sycowice będą wyglądały pięknie i godnie... Od siebie nic więcej nie dodam i niech to będzie za całe podsumowanie... P.S. Fotoreportaż ten dedykuję Pani Joli Matuszkiewicz.

Wasz specjalny wysłannik z terenów objętych konfliktami C.W.

Tagi:

Drukuj artykuł Drukuj artykuł

3 komentarze do artykułu “Flagi na maszt!”

  1. Jolanta Matuszkiewicz

    Bardzo dziękuję za tę dedykację. To miłe. Dużo bardziej jednak cieszy mnie to, co widzę. Pozdrawiam pana Stanisława Szymańskiego, a także wszystkich Strażaków. Pokazaliście, że jesteście ludźmi honoru. Chapeau bas! :)))))))))))))))))

  2. Cezary Woch

    No tak! Niektórzy to mają szczęście…., a ja na pozdrowienia się nie załapałem…, a tak czekałem… . :)))))))))))))))))))))))). Ten uśmiech to tylko dla Pani Joli, /oczywiście z turnusu trzeciego…/.

  3. Monika

    wzorcowy montaż masztów :)super!

Komentarz wyraża opinie wyłącznie jego autora. Redakcja portalu sycowice.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Skomentuj artykuł

Nasz serwis wykorzystuje pliki "cookie". W przypadku braku zgody prosimy opuœścić stronę lub zablokować możliwośœć zapisywania plików "cookie" w ustawieniach przeglądarki.