Drukuj artykuł Drukuj artykuł

Festynowe koszulki

Waldemar Porębny

źródło zdjęcia: Waldemar Porębny

Wśród niewątpliwych filarów naszej internetowej strony sycowice.net,  jest Pan Waldemar Porębny. Jeśli ktokolwiek chciałby zapytać skąd On jest, to odpowiedź ta nie byłaby jednoznaczna. Człowiek mądry, wykształcony, dociekliwy i ciekawy świata. Właśnie ta dociekliwość spowodowała, że pomimo dzielącej nas odległości stał się przyjacielem i współtwórcą sycowickiej strony internetowej. Czytelnicy sycowice.net doskonale pamiętają Jego pięknie  przetłumaczony artykuł o sycowickim młynie czy radnickiej fabryce części do niemieckich samolotów myśliwskich, a teraz dociekliwy tekst o Szklarce Radnickiej. Warto zwrócić  również uwagę  na wiele Jego cennych i wyważonych komentarzy.  Właśnie tacy ludzie stają się kolorytem każdego forum tym cenniejszym, iż wcale tego robić nie muszą. Pan Waldemar po prostu „posiada potrzebę takich potrzeb” jak wiedza o naszych małych Ojczyznach, jak chęć poznawania naszej przeszłości co u Niego cenię szczególnie. Dzięki takim ludziom poznajemy historię TEJ ZIEMI, tą ulotną przeszłość której  bez Nich, nigdy poznać byśmy nie mogli.  Za to właśnie,  jako jeden z tych którym na sercu leży docieranie do korzeni naszego jestestwa, jestem mu głęboko wdzięczny. Pan Waldemar pomimo dzielącej nas odległości pragnie uczestniczyć również w naszych sprawach dnia codziennego. Wiedząc  i czytając o naszych problemach związanych z przygotowaniem do sobótkowego festynu  postanowił sfinansować zakupienie 85 festynowych koszulek. Koszulki te są już  „wyprodukowane” i przywiezione do Sycowic.  Występują w dwóch kolorach: błękitnym i czerwonym i posiadają piękne nadruki dotyczące tylko i wyłącznie sobótkowego festynu. Jakie? Wkrótce zobaczycie sami... Będą rozdawane nieodpłatnie w pierwszej kolejności tym, którzy przyczynią się do dobrej organizacji festynu. W imieniu swoim i wszystkich mieszkańców Sycowic, dziękuję Ci Waldku za ten dar i zapraszam do tego, abyś na stronach sycowice.net, napisał coś więcej o sobie.

Cezary Woch

Dodano 13.06.209

Drukuj artykuł Drukuj artykuł

10 komentarzy do artykułu “Festynowe koszulki”

 1. Grzegorz

  Szkoda Waldku, że Cię nie będzie. No chyba że… 🙂

 2. Tomasz

  Witajcie.
  Strona rośnie w oczach. Trzymam kciuki za festyn i jego organizację. Dla Pana Waldka szczególne podziękowania za wkład w stronę i gest z koszulkami. Brawo. Pozdrawiam i do miłego…

 3. Mistrzu

  Witam.
  Dziękuję za pozdrowienia i pełen „lukru” tekst Cezarego. W organizację festynu przecież w niczym się nie udzieliłem. Zamówienie koszulek to teraz najprostsza rzecz pod słońcem – mamy internet. Cezaremu wystarczyło tylko odebrać. Ot! i cała filozofia. Ja osobiście jestem pod wrażeniem rozmachu i chęci organizacji takiej imprezy. W okolicy, po Gostchorzu, jesteście jedynymi, którzy porwali się na taki wyczyn. Do tego dochodzi jeszcze zaproszenie dawnych mieszkańców – podoba mi się to bo ja sam organizuję cyklicznie imprezy mniejszego kalibru – zjazdy klasy maturalnej. Kilka już się odbyło i wiem, że takie imprezy nie są łatwym zadaniem.
  Pewnie, że żałuję, że nie będę mógł popić z Wami piwka na festynie ale – „siła wyższa”.
  Grzegorz – Twój krótki komentarz powyżej zadziałałby pewnie na mnie jak płachta na byka gdybym pracował dalej w Afganistanie. Łatwo mógłbym się stamtąd wyrwać na kilka dni. Moja obecna praca w Chinach niestety mi na to nie pozwoli a na dodatek wczoraj dowieziałem się, że firma wstrzymuje projekt (mimo włożonych już kilku milionów złotych)i od piątku zaczynam likwidację. Masa roboty bo przeprowadziłem już kilka przetargów, kilka jest w trakcie itd.. Nie będę Was tym zanudzał. Nie będzie więc w przyszłości reportaży o Chinach. Chyba, że przyjadę tu latem na wakacje – kontaktów trochę mam.
  Czy pisać o sobie??? – nie wiem. Starzy Czytelnicy strony Szklarki znają mnie trochę więcej.
  Pozdrawiam.

 4. Cezary Woch

  Waldku!
  To nie jest żadne „lukrowanie”. Sam dobrze wiesz, że w sycowice.net piszemy o faktach i tylko o faktach, na podstawie dokumentów, relacji naocznych świadków i map…. .:)))

 5. Sergiusz

  Szanowny Cezary!
  Narazie niczym się nie przysłużyłem, tylko z przeszłości zostawiłem swój ślad w Sycowicach. Teraz postaram się, by z mojej strony coś kapnęło na waszą interesującą „stronę”.Myślę, że zasłużę na festynową koszulkę dla wnuka.
  Pozdrawiam i do przyszłego zobaczenia.

  Sergiusz Jackowski

 6. Cezary Woch

  Panie Sergiuszu!
  Nie tylko dla wnuka, ale koszulka również może być dla Pana. Proszę podać na mojego e-maila jakie rozmiary. Podjadę na krótko może w sobotę. Po opublikowaniu Pańskich wspomnień na sycowice.net, wszyscy się przekonają, że warte są one więcej niż dwie koszulki.. . Serdecznie pozdrawiam.

 7. Mróweczka

  Szanowny Panie Waldemarze my jako mieszkańcy Sycowic, pragniemy ze swej strony podziękować za ufundowanie gadżetów festynowych- koszulki z adresem internetowym naszej strony. Niewiele jest osób tak pozytywnie myślących o nas. Podziwiamy również Pana za skromność. Nie wychwalał się Pan jako sponsor, dlatego też z wielką
  przyjemnością wyrażamy swoje podziękowanie.

  Z poważaniem

 8. Grzegorz

  Zamieściłem zdjęcia osób, które miały festynowe koszulki. Osób ubranych w festynowe koszulki było oczywiście więcej 🙂

 9. Cezary Woch

  Festynowe koszulki nie idą w zapomnienie! Będą prezentowane może przy lepszej pogodzie, na najbliższej zabawie zorganizowanej, może ze strażakami, może już za miesiąc. Gdyby nie to wieczorne zimno, konkurs mokrego podkoszulka był tuż tuż…. .

 10. Grzegorz

  Dodałem nowe zdjęcia koszulek.

Komentarz wyraża opinie wyłącznie jego autora. Redakcja portalu sycowice.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Skomentuj artykuł

Nasz serwis wykorzystuje pliki "cookie". W przypadku braku zgody prosimy opuœścić stronę lub zablokować możliwośœć zapisywania plików "cookie" w ustawieniach przeglądarki.