Drukuj artykuł Drukuj artykuł

Różne

Gospodarowanie Odpadami

źródło zdjęcia: nasza-klasa.pl

Po ostrej telefonicznej wymianie zdań z TEW - Gospodarowanie Odpadami Sp. z o.o. gdzie zarzuciłem tej Firmie ustawienie w centrum wsi siatkowego kosza na odpady plastikowe co upodabnia ten kosz do wyglądu otwartego śmietnika, otrzymałem zapewnienie, że Firma „rozważy” mój słuszny postulat i wymieni ten kosz na kryty... Zaproponowałem opiekunce świetlicy Pani Wandzie Lewandowskiej, zorganizowanie konkursu rysunkowo- malarskiego dla młodzieży o tematyce; „SYCOWICE w oczach dzieci”. Obiecałem, że prace te umieścimy w galerii sycowice.net. Konkurs ten miałby do spełnienia wiele mądrych celów, o których nie chcę na razie mówić. Propozycja spotkała się ze zrozumieniem. W gronie kilku osób zaproponowałem utworzenie strony z roboczym tematem „Sycowickie sylwetki” na której każdy napisałby o sobie. Na pierwszy ogień Rada Sołecka, Przewodnicząca KGW, opiekunka świetlicy, strażacy , Pan Radny, Sołtys też /no, ale nie cały czas na pierwszej linii…./ i wszyscy którzy odważyliby się napisać o sobie, o tym co wiąże ich z Sycowicami jak je postrzegają teraz i za 10-20 lat. Nie ukrywam, że na niektórych padł blady strach, ale pokusa jest duża i w pierwszej kolejności wystartuje prawdopodobnie Pani Lewandowska, później Pani Barbara Sadowska a dalej ten kto pokona tremę… . Może być fajna zabawa z tymi tekstami. Pani Lewandowska zaproponowała inny tytuł: AUTOPORTRETY. Jestem za. Przypuszczam, że niektórzy stchórzą, ale potraktujcie te „występy” z przymrużeniem oka i nie lękajcie się! Ostrzcie pióra i czekamy na START !

Cezary Woch

Tagi:

Drukuj artykuł Drukuj artykuł

Komentarz wyraża opinie wyłącznie jego autora. Redakcja portalu sycowice.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Skomentuj artykuł

Nasz serwis wykorzystuje pliki "cookie". W przypadku braku zgody prosimy opuœścić stronę lub zablokować możliwośœć zapisywania plików "cookie" w ustawieniach przeglądarki.